BMW: BIEGNIJ Z POMOCĄ. NIE BÓJ SIĘ RATOWAĆ – NOWA AKCJA

bmw_wosp_12

„Biegnij z pierwszą pomocą. Nie bój się ratować”. BMW Group Polska rozpoczyna akcję na rzecz przełamywania strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Obawa przed nieumiejętnym udzieleniem pomocy czy nawet skrzywdzeniem poszkodowanego, strach przed bliskim kontaktem z obcą osobą – konieczność pokonania takich barier towarzyszy świadkom wypadków. Tymczasem najgorszy scenariusz w sytuacji zagrożenia życia to bezczynność.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

BEZPIECZEŃSTWO


 

Dlatego BMW Group Polska oraz Pokojowy Patrol, czyli wolontariusze działający przy Fundacji WOŚP, rozpoczynają kampanię, której celem jest przełamywanie strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Inauguracja zaplanowana na 30 sierpnia będzie towarzyszyła BMW Półmaratonowi Praskiemu w Warszawie. Tego dnia w specjalnej strefie w Parku Skaryszewskim w godzinach od 9 do 14 wszyscy chętni będą mogli nauczyć się lub udoskonalić umiejętność sprawnego udzielania pierwszej pomocy pod okiem instruktorów Pokojowego Patrolu. Podczas akcji będą rozdawane niezbędniki pierwszej pomocy (jednorazowe rękawiczki i maseczki do prowadzenia resuscytacji) oraz specjalne karty z ilustracją tzw. łańcucha przeżycia. Taki zestaw zawsze warto mieć przy sobie, aby skutecznie pomóc w razie wypadku.

bmw_wosp_2

– Od wielu lat współpracujemy z BMW, żeby jeszcze lepiej wśród wszystkich Polaków promować naukę pierwszej pomocy. Naszym wspólnym celem jest oswojenie ludzi z tematem resuscytacji krążeniowo-oddechowej (wdechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowej) i pokazanie, że są to naprawdę bardzo proste czynności, które mogą uratować życie. Zainteresowanie ze strony uczestników wydarzeń organizowanych przez BMW pokazuje, że warto o pierwszej pomocy jak najczęściej mówić. BMW Półmaraton Praski będzie kolejnym momentem, kiedy będziemy mogli pochylić się nad tym, jak niewiele trzeba, żeby komuś pomóc” – komentuje Jurek Owsiak kierujący fundacją WOŚP.

Kampania „Biegnij z pierwszą pomocą. Nie bój się ratować” jest kolejnym elementem rozpoczętej w 2012 współpracy BMW Group Polska oraz Pokojowego Patrolu i Fundacji WOŚP, której celem jest edukacja w zakresie pierwszej pomocy. W jej ramach instruktorzy Pokojowego Patrolu przeszkolili dotychczas już ponad 1500 osób.

BMW serii 2 Active Tourer zostało natomiast samochodem ratowniczym instruktorów Pokojowego Patrolu. Auto otrzymało dodatkowe wyposażenie w postaci urządzeń potrzebnych do udzielania pierwszej pomocy, a także wykorzystywanych podczas szkoleń. Samochód BMW jest obecny także na wszystkich imprezach masowych, na których ratownicy i wolontariusze organizacji wspierają służby medyczne. Przykładem może być jeden z największych festiwali muzycznych w Europie – Przystanek Woodstock.