BMW: DEBIUT NOWYCH MODELI M3 SEDAN I M4 COUPE

BMW 1_90133994

Debiut nowego BMW M3 Sedan oraz nowego BMW M4 Coupe zwiastuje wejście na rynek nowej generacji samochodów sportowych o wysokich osiągach, stworzonych przez BMW M GmgH.

Oznacza też przeniesienie filozofii BMW M do modelu M3 piątej generacji. BMW M3 Coupe czwartej generacji powstało w 40 000 egzemplarzy, teraz czas na BMW M4 Coupe. Przedpremierowe testy odbyły się na torze Nürburgring.


Zobacz także:
PREMIERY


Oznaczenie „M4” to odniesienie do serii modelowej stanowiącej bazę dla nowego auta spod znaku M. Po raz pierwszy w dziejach wersja Coupe zadebiutuje równocześnie z wariantem czterodrzwiowym, który zostanie nazwany BMW M3.

BMW 2_90133992

– Wszystkie cztery generacje BMW M3 cechują się sportowymi genami, bezkompromisową użytecznością w codziennej eksploatacji oraz emocjonującą koncepcją stylizacyjną nadwozia. BMW M3 Sedan i BMW M4 Coupe kontynuują tę filozofię. Sercem każdego auta serii M jest silnik, a jednostka napędowa pracująca pod maskami nowych modeli łączy zalety wysokoobrotowego motoru wolnossącego z ogromną siłą będącą zasługą turbodoładowania. Co więcej, dzięki zastosowaniu zasad lekkiej konstrukcji udało się utrzymać wagę obu modeli na poziomie poniżej 1 500 kilogramów. BMW M3 i BMW M4 przenoszą technologie wykorzystywane w sportach motorowych z toru wyścigowego na publiczne drogi, co jest zasługą pokonania tysięcy okrążeń testowych na Nürburgring Nordschleife, czyli północnej pętli najbardziej wymagającego toru wyścigowego na świecie. Wynikiem skrupulatnie prowadzonych prac rozwojowych są więc dwa sportowe samochody o wysokich osiągach, które ustanawiają nowe standardy w kwestii ogólnej koncepcji, precyzji i zwrotności – wyjaśnia Friedrich Nitschke, prezes BMW M GmbH.

BMW 3_90133998

Sześciocylindrowy, wysokoobrotowy silnik rzędowy z technologią BMW M TwinPower Turbo, opracowany specjalnie dla nowego BMW M3 Sedan i BMW M4 Coupe, produkuje maksymalną moc 430 KM. Maksymalny moment obrotowy znacząco przekracza 500 Nm, przewyższając o ponad 30 procent wartość osiąganą przez poprzednie wcielenie BMW M3. Jednocześnie silnik jest o około 25 procent bardziej wydajny paliwowo i ekologicznie. Masa własna obu modeli została zredukowana do poziomu poniżej 1 500 kilogramów, co jest gwarancją uzyskania dynamiki jazdy i wyjątkowej wydajności.

BMW 4_90133996