BMW FINANCIAL SERVICES UDOSTĘPNIA OFERTĘ COMFORT LEASE

bmw--lease1

BMW Financial Services oferuje w Polsce leasing, kredyty i ubezpieczenia komunikacyjne związane ze sprzedażą pojazdów za pośrednictwem sieci autoryzowanych salonów dealerskich BMW, MINI i BMW Motorrad.

Jedna z najpopularniejszych firm finansowania – Comfort Lease – została rozszerzona także dla klientów indywidualnych. To pierwsza tego typu oferta finansowania pojazdów w naszym kraju.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Jedną z największych zalet Comfort Lease są niewielkie raty miesięczne, znacząco niższe niż w tradycyjnym leasingu lub kredycie. Wynika to z faktu, że spłacana jest ta część wartości samochodu, która jest zużywana w tracie trwania umowy – pozostała stanowi wartość końcową. Co istotne, po zakończeniu okresu spłat klient sam podejmuje decyzję co dalej – może oddać pojazd i wymienić go na nowy, wykupić go pokrywając jednorazowo wartość końcową lub rozłożyć ją na raty w formie klasycznego leasingu np. na kolejne 2 lata.

BMW Financial Services gwarantuje łatwe procedury przyznania finansowania oraz pełną obsługę w salonie i szybki odbiór samochodu – formalności rejestracyjne występują wyłącznie po stronie finansującego i dealera. Klient jedynie podpisuje dokumenty i wyjeżdża swoim nowym samochodem z salonu.

– Na naszych oczach dzieje się swoista rewolucja w motoryzacji – klienci coraz częściej chcą użytkować, a niekoniecznie posiadać pojazdy na własność. Od wielu lat obserwujemy ten trend na świecie i oferta BMW Comfort Lease jest na niego odpowiedzią. Do tej pory ten model finansowania cieszył się uznaniem klientów biznesowych szukających nowych samochodów BMW lub MINI, ale teraz z tej oferty mogą skorzystać także klienci indywidualni. Niska rata, możliwość wyboru nowego i zwrotu używanego samochodu po okresie leasingowania oraz łatwe procedury finansowe wyróżniają naszą ofertę na rynku – powiedział Ireneusz Nogalski, Prezes BMW Financial Services Polska Sp. z o.o.

Comfort Lease jest odmianą leasingu, w którym na podstawie deklarowanego umownego okresu użytkowania (od 24 do 60 miesięcy), prognozowanej średniorocznej wysokości przebiegu, ceny katalogowej oraz wartości wyposażenia dodatkowego, określana jest wartość końcowa pojazdu. Ofertą mogą być objęte fabrycznie nowe pojazdy BMW lub MINI. Wysokość opłaty wstępnej nie przekracza 35 proc. wartości pojazdu i każdorazowo jest ustalana indywidualnie w zależności od wybranego modelu.

Wyróżnikiem w stosunku do tradycyjnego leasingu jest gwarantowana przez BMW Financial Services wartość rezydualna zbliżona do rynkowej – znacznie wyższa niż w przypadku standardowego leasingu operacyjnego. Comfort Lease daje klientowi pełną swobodę wyboru zakończenia umowy leasingowej. Możliwa jest zarówno wymiana samochodu na nowy u dealera BMW lub MINI, jego dalsze finansowanie na zasadzie leasingu standardowego lub wykup na własność za gotówkę, ale także zwrot pojazdu do BMW Financial Services.

Co istotne, tę decyzję klient podejmuje dopiero przed zakończeniem umowy leasingowej. W ramach oferty Comfort Lease jest dostępna pełna gama produktów ubezpieczeniowych BMW Ubezpieczenia – pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego, Car Assistance Exclusive, Równa droga.