BMW GROUP POLSKA PARTNEREM KONFERENCJI W STOLICY

P90077226

BMW Group Polska jest jedną z dwunastu firm, które stanowią grono partnerów Szczytu COP19 wybranych przez Ministerstwo Środowiska. Importer zapewnia obsługę konferencji w zakresie transportu dla gości.

Do dyspozycji organizatorów polskie przedstawicielstwo koncernu oddało aż 60 samochodów. BMW Group jest uznawana za jedną z najbardziej zrównoważonych firm motoryzacyjnych na świecie. Flota wykorzystywana przez gości COP19 jest wyposażona w najnowsze technologie pakietu EfficientDynamics, nakierowane na redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
ECO


Należą do nich silniki z technologią BMW TwinPower Turbo, odzysk energii hamowania, elektryczne wspomaganie kierownicy, funkcja Auto Start-Stop czy tryb ECO PRO, który optymalizuje sterowanie układów związanych z napędem i daje kierowcy jasne wskazówki ułatwiające oszczędną jazdę, na przykład wskazuje bieg najbardziej ekonomiczny w danej sytuacji.

Podczas szczytu wykorzystywane będą głównie modele 520d, których silniki z technologią BluePerformance już dziś spełniają wymogi normy czystości spalin EU6 wchodzącej w życie od września 2014 roku, a także kilka aut hybrydowych BMW ActiveHybrid5. Kierowcy, którzy usiądą za kierownicą samochodów BMW wykorzystywanych na COP19, przeszli specjalne szkolenie z ekonomicznej i ekologicznej jazdy oraz wykorzystywania palety rozwiązań oferowanych przez BMW.

BMW i3 – era zrównoważonej miejskiej mobilności

Wspierana przez BMW konferencja klimatyczna zbiega się z premierą pierwszego elektrycznego auta segmentu premium – BMW i3. Wykorzystuje on silnik elektryczny, specjalnie opracowaną architekturę LifeDrive, dedykowaną technologię BMW eDrive, tnapęd na tylne koła oraz lekką konstrukcję. Włókna węglowe użyte w kabinie pasażerskiej wytwarzane są z wykorzystaniem energii pochodzącej wyłącznie z hydroelektrowni, zaś energia wymagana do produkcji samochodów BMW i w fabryce w Lipsku wytwarzana jest w 100 procentach przez specjalnie do tego celu zbudowane turbiny wiatrowe. Dzięki zaawansowanym procesom przemysłowym, podczas produkcji BMW i3 zużywane jest o 70 procent mniej wody oraz o 50 procent mniej energii elektrycznej w porównaniu z i tak już nowoczesną produkcją innych pojazdów BMW.

BMW Group a zrównoważony rozwoj

BMW Group, ma w swoim portfolio takie marki BMW, MINI i Rolls-Royce. Posiada 28 zakładów produkcyjnych i montażowych w 13 krajach oraz międzynarodową sieć sprzedaży z przedstawicielstwami w ponad 140 państwach. W 2012 roku BMW Group sprzedała ponad 1,85 mln samochodów oraz ponad 117 000 motocykli na całym świecie. W Polsce BMW Group jest liderem segmentu premium.

W 1973 roku BMW jako pierwsze przedsiębiorstwo w przemyśle motoryzacyjnym zatrudniło oficera środowiskowego. Obecnie opracowywaniem strategii środowiskowej zajmuje się Rada ds. Zrównoważonego Rozwoju, w której skład wchodzą między innymi wszyscy członkowie zarządu firmy. W 2001 roku firma zaangażowała się w realizację Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, inicjatywy ONZ Global Compact oraz Deklaracji Czystszej Produkcji, a od 2008 roku uczestniczy w konferencjach Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu.

W rankingu Global 500 Climate Change Report przygotowanym na zlecenie Climate Disclosure Project, ze zdobytymi 100 punktami na 100 możliwych, BMW Group jest liderem w kategorii przemysłu i zostało trzeci raz z rzędu wpisane na listę Carbon Disclosure Leadership Index (CDLI) oraz czwarty raz na listę Carbon Performance Leadership Index (CPLI).