BMW: GRUPA WPROWADZIŁA ELEKTRYCZNĄ CIĘŻARÓWKĘ – JEŹDZI

merc_el_cie1

Mobilność miejska – a dla BMW Group pojęcie to obejmuje także logistykę i transport – to dziedzina o ogromnym potencjale przyszłościowym.

Grupa jest pierwszym producentem samochodowym w Europie, który do swych celów użytkuje na publicznych drogach 40-tonowe elektryczne ciężarówki. Ich oficjalne wejście do służby już nastąpiło, a pierwszy kurs rozpoczęła Minister ds. Gospodarczych Bawarii, Ilse Aigner.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

Samochody ciężarowe – model holenderskiego producenta Terberga – z sukcesem zakończyły serię jazd próbnych. Auta regularnie jeżdżą między Centrum Logistycznym SCHERM Group a monachijskim centrum produkcyjnym BMW. Przewożą do fabryki różne części i podzespoły, jak amortyzatory, sprężyny czy układy kierownicze.

Ładowanie akumulatorów ciężarówek użytkowanych przez BMW Group i SCHERM Group odbywa się wyłącznie prądem ze źródeł odnawialnych. W porównaniu z konwencjonalnymi autami ciężarowymi każda z elektrycznych ciężarówek Terberg oszczędzi rocznie 11,8 t CO2 – a tyle wyemitowałoby BMW 320d EfficientDynamics okrążając Kulę Ziemską trzykrotnie.

Ładowanie akumulatorów w ciężarówce trwa 3 godziny. W pełni naładowane, dają jej zasięg do 100 km, więc teoretycznie na jednym ładowaniu auto może wykonać całodzienną zmianę.