BMW I MINI NA PODIUM RANKINGU W NIEMCZECH

M 1_P90090071

Rok 2013 rozpoczął się bardzo pomyślnie dla BMW. Czytelnicy branżowego magazynu „auto, motor und sport” przyznali modelom tej marki najlepsze oceny w trzech różnych kategoriach. Nagrody przypadły też pojazdom MINI.

Nowe BMW serii 3 zajęło pierwsze miejsce w niezwykle konkurencyjnej klasie średniej premium, BMW serii 5 po raz kolejny obroniło pozycję lidera w klasie wyższej średniej, natomiast BMW serii 6 Gran Coupe pokonało rywali w klasie pojazdów luksusowych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Co więcej, podobnie jak w zeszłym roku BMW serii 6 uplasowało się na trzecim miejscu w kategorii kabrioletów w badaniu prowadzonym przez niemiecki magazyn, przy czym wysoka liczba czytelników biorących udział w tegorocznym głosowaniu (112 877) dowodzi, że zainteresowanie tym rankingiem nie słabnie.

M 2_P90087408

Nagrody odebrał Ian Robertson, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, podczas ceremonii zorganizowanej w Stuttgarcie.

Z kolei MINI pokonało konkurentów w klasie importowanych samochodów w swoim segmencie, a po raz pierwszy w historii tego konkursu podium uzupełniły także inne modele marki. Na trzecim miejscu uplasowało się MINI Coupé, a MINI Paceman – po raz pierwszy nominowane w kategorii „niewielkich samochodów” – wywalczył drugie miejsce w rankingu aut importowanych i trzecie miejsce w klasie.

Branżowy magazyn motoryzacyjny „auto, motor und sport” prowadzi zakrojone na szeroką skalę badanie opinii swoich czytelników już od 37 lat. W tegorocznej edycji czytelnicy wybierali spośród 373 modeli, które oceniano łącznie w dziesięciu kategoriach. Wśród wszystkich samochodów znalazło się 51 nowych modeli oraz 48 zmodernizowanych aut.

P90083874