BMW INDYVIDUAL: DWIE EKSKLUZYWNE EDYCJE NA BAZIE SERII 7

BMW 7 Solitaire one of 6

Produkcja najlepszych samochodów była i jest dla BMW główną motywacją działania. Ale nawet najwspanialszy samochód może być zawsze jeszcze bardziej zindywidualizowany i lepiej dostosowany do osobistych preferencji klienta.

Dlatego właśnie istnieje manufaktura BMW Individual, która od ponad 20 lat jest synonimem indywidualizacji na najwyższym poziomie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Manufaktura BMW Individual realizuje ekskluzywne unikatowe egzemplarze, ale projektuje i produkuje też edycje i modele specjalne na poszczególne rynki – najbardziej znamienite przykłady to kooperacja ze słynną manufakturą zegarmistrzowską Girard Perregaux, znanym na całym świecie producentem fortepianów Steinway & Sons czy renomowaną manufakturą srebra Robbie & Berking.

BMW 7 Solitaire one of 6

Oprócz manufaktury ofertę produktów uzupełnia kolekcja BMW Individual. Obejmuje ona elementy wyposażenia idealnie dobrane do danej serii samochodów marki, m.in. ekskluzywne lakiery, wysokiej jakości tapicerkę skórzaną, wyjątkowe listwy wewnętrzne itp.

Dwie niezwykle ekskluzywne edycje nowego BMW serii 7

Wraz z nowym BMW serii 7 dostępne są wyjątkowo ekskluzywne elementy wyposażenia. Na bazie nowego 750Li xDrive stworzono dwie edycje specjalne: limitowaną do sześciu egzemplarzy edycję „Solitaire” oraz edycję „Master Class”, której powstanie tylko jeden unikatowy egzemplarz.

Lakiery specjalne – Metallic Black Gold i Metallic Solitaire White – podkreślają wyraziste kształty nowej serii 7. Nakładanie tych lakierów możliwe jest tylko przy użyciu niezwykle skomplikowanej technologii, w której do ostatnich warstw lakieru dodawane są drobinki szkła. Chromowany znaczek z napisem „Solitaire” na słupku C wszystkich siedmiu egzemplarzy oraz listwa na klapie bagażnika z nazwą edycji dyskretnie wskazują na wyjątkowość tego auta.

BMW-invi3

Wewnątrz liczne ekskluzywne detale podkreślają estetykę, luksus i elegancję. Jest to w znacznej mierze zasługa ekskluzywnej tapicerki ze skóry Merino o delikatnej fakturze w kolorze truflowym oraz utrzymanej w tej samej barwie podsufitki z alcantary. Luksusowy charakter uzupełniają miękkie dywaniki ze strzyżonej skóry jagnięcej w kolorze truflowym, obite skórą w pasującym kolorze pojemniki na chusteczki higieniczne w obu drzwiach tylnych oraz miękkie, obite alcantarą, również w kolorze truflowym, poduszki z wyszytym napisem „Solitaire” lub „Master Class”.

Barek ze szklanymi kieliszkami do szampana i lodówką w tylnej konsoli środkowej oferuje orzeźwiające napoje, a posrebrzana plakietka w konsoli środkowej dyskretnie informuje pasażerów o tym, że podróżują właśnie jednym z siedmiu wysoce ekskluzywnych samochodów edycji specjalnej limitowanej do siedmiu egzemplarzy. Koronacją tych edycji specjalnych jest jednak bez wątpienia pięć diamentów osadzanych na życzenie w listwach wewnętrznych deski rozdzielczej i drzwiach.

BMW-invi4

Również bagażnik oferuje wyśmienite wyposażenie, a tapicerka z alcantary jest w kolorze truflowym. Szlachetny charakter demonstruje ekskluzywna skrzynka do przechowywania kluczyków, na przykład w domu. Wykonana jest w czarnym lakierze fortepianowym BMW Individual, na pokrywce ma inkrustację z masy perłowej, na życzenie może być, podobnie jak listwy wewnętrzne, wysadzana diamentami i ma pasującą wyściełanie z alcantary.

Skóra Merino o delikatnej fakturze to najwyższej jakości tapicerka skórzana oferowana w BMW. Stosowane są wyłącznie skóry bez wad i skaz. Specjalna technologia garbowania i suszenie próżniowe to dwie metody obróbki używane tylko w produkcji najwyższej jakości galanterii skórzanej. Ale wysoki standard w nowym BMW widać nie tylko w wysokiej jakości skóry, lecz również w opcjonalnym rozszerzonym zakresie obić (oprócz tyłów foteli także górna i dolna część deski rozdzielczej, boczki drzwi oraz słupki B).

Napęd

Modele edycji specjalnej napędza silnik benzynowy V8 BMW TwinPower Turbo. W BMW 750Li xDrive oferuje on moc 330 kW (450 KM) i maksymalny moment obrotowy wynoszący imponujące 650 Nm (średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 187 g/km). Limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 sek. i osiąga ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h.

BMW-invi5

Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive rozpoznaje i stale analizuje aktualną sytuację podczas jazdy, inicjuje odpowiednie korekty i błyskawicznie reaguje na zmieniające się właściwości nawierzchni. Rozdział napędu zmienia się szybko i precyzyjnie.

Manufaktura BMW Individual

W manufakturze BMW Individual realizowane są nawet najbardziej wymyślne życzenia klientów, o ile nie są sprzeczne z wymogami bezpieczeństwa, charakterem marki czy obwiązującymi przepisami. Przy konfiguracji indywidualnego auta klient może korzystać z zespołu specjalistów, którzy służą mu radą i pomocą. Konfiguracja wyglądu zewnętrznego oferuje do wyboru ponad 100 kolorów lakieru. Klient może też skomponować swój własny kolor albo wybrać malowaną ręcznie linię boczną. Lakiery niemetalizowane, metalizowane czy perłowe, błyszczące czy matowe, jedno- czy dwukolorowe…

Wnętrze auta jest głównym elementem indywidualizacji, gdyż to właśnie z nim kierowca i pasażerowie mają najintensywniejszy kontakt. Oprócz indywidualizacji klienci często oczekują też personalizacji auta, na przykład poprzez inicjały czy logo na listwach wewnętrznych i progowych, na zagłówkach czy roletach przeciwsłonecznych. Możliwe jest również użycie materiałów dostarczonych przez klienta.