BMW: MODEL i8 NAGRODZONY ZA DESIGN

BMW-play1

BMW i8 zostało wybrane przez magazyn Playboy samochodem roku 2014 roku w kategorii „Styl i piękno“.

W uzasadnieniu decyzji członkowie jury podkreślili „wyjątkową urodę” i niepowtarzalny styl BMW i8. Auto zwraca na siebie uwagę futurystycznym designem, podkreślającym innowacyjność technologiczną maszyny.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Klasyczne proporcje auta sportowego łączą się z typowymi dla BMW cechami stylistycznymi w nowej interpretacji, m.in. unoszonymi do góry drzwiami.

BMW i8 to sportowe auto przyszłości, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań. Dostrzegło to również gremium przyznające nagrody magazynu „Playboy”, które stwierdziło, że model miał duże szanse na wygraną także w kategorii „Na szczytach technologii”. BMW i8 zostało wyposażone w zestaw silników o mocy 362 koni mechanicznych, na który składają się 3-cylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy oraz motor elektryczny. Kabina pasażerska jest zaś wykonana z tworzy szwa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym.

W jury tegorocznej, 23. edycji konkursu „Samochód Roku” zasiedli Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Nagrody przyznane zostały w sumie w 19 kategoriach.