BMW: NOWA SERIA 2 COUPE W SPORTOWYM STYLU M

B 1_39995

Od początku sprzedaży nowego BMW serii 2 Coupe dostępny będzie wariant BMW M Performance – BMW M235i. Ale do każdego wariantu BMW serii będzie można nabyć specjalnie opracowane akcesoria BMW M Performance.

Opracowane i wyprodukowane w kooperacji z BMW M GmbH akcesoria z zakresu napędu, układu jezdnego, aerodynamiki i kokpitu wyraźnie poprawiają dynamikę jazdy i podkreślają atletyczny wygląd oraz sportową atmosferę w kabinie nowego coupe.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Paleta akcesoriów jest integralną częścią programu Oryginalnych Akcesoriów BMW i zapewnia kierowcy BMW serii 2 Coupe możliwość przydania samochodowi indywidualnych akcentów. Dostępny do BMW 220d Coupe zestaw Power Kit podnosi maksymalną moc 4-cylindrowego silnika wysokoprężnego o 12 kW/16 KM do 147 kW/200 KM, a maksymalny moment obrotowy o 40 Nm – do 420. Związana z tym poprawa dynamiki pozostaje bez wpływu na wielkość zużycia paliwa oraz emisji spalin i CO2.

BMW MPP F22

Dla BMW M235i Coupe oferowany jest układ wydechowy BMW M Performance, który obniża ciśnienie wsteczne spalin i zapewnia wyjątkowe, sportowe brzmienie. Ponadto do wydechu proponowane są końcówki BMW M Performance w wersji chromowanej lub z włókien węglowych – z logo M.

Ofertą w zakresie układu jezdnego jest przeznaczona dla BMW M235i blokada mechanizmu różnicowego. Wykrywająca różnice momentu obrotowego, mechaniczna konstrukcja dyferencjału tylnej osi podczas wyczynowej jazdy z odłączonym systemem Dynamicznej Kontroli Stabilności DSC zapewnia zoptymalizowany pod względem przeniesienia napędu rozdział siły napędowej między koła. Ogranicza on uślizg, który się pojawia na kole o słabszej przyczepności do podłoża, które jest przyhamowywane, a tym samym na drugie z napędzanych kół przenoszona jest większa siła. Dzięki temu w optymalny sposób wykorzystywana jest moc wytwarzana przez silnik, co pozwala na jeszcze dynamiczniejsze przyspieszanie na wyjściu z zakrętu.

BMW MPP F22

Wśród akcesoriów przeznaczonych dla wszystkich wariantów silnikowych BMW serii 2 Coupe należy sportowy układ jezdny BMW M Performance (obniża prześwit o 20 mm w porównaniu z seryjnym, zawiera specjalne amortyzatory i skrócone, lakierowane na czerwono sprężyny), a także bardzo lekki i niezwykle wydajny układ hamulcowy BMW M Performance z zaciskami lakierowanymi (do wyboru) na żółto, czerwono lub pomarańczowo. Ponadto do wyboru są 19-calowej średnicy kute koła z lekkiego stopu w dwóch wariantach designerskich.

Jako uzupełnienie dostępnego fabrycznie Pakietu M oraz w połączeniu z tylnym spoilerem BMW M Performance w wersji z włókien węglowych, oferowany jest zestaw BMW M Performance Aerodynamik Kit do przedniego pasa. Kombinacja kanałów powietrznych z przodu i z tyłu daje idealną równowagę aerodynamiczną. Dopełnieniem tego zestawu będzie dyfuzor dołączany do tylnego pasa oraz nakładki na błotniki.

BMW MPP F22

Inne indywidualne akcenty karoseryjne dla BMW serii 2 Coupe to czarny wlot powietrza („nerki”), karbonowe obudowy lusterek zewnętrznych, pasy na progach z napisem BMW M Performance oraz pasy BMW M Performance w dwóch wariantach kolorystycznych.

Atmosferę z wyścigów pomoże stworzyć w kabinie sportowa kierownica BMW M Performance wykończona Alcantarą i włóknem węglowym, z czerwonym znacznikiem ustawienia kół na wprost, a także podobnie wykończone dźwignia zmiany biegów i uchwyt hamulca ręcznego. Także dla wybieraka automatycznej skrzyni biegów dostępne jest wykończenie karbonowe.

Ponadto wśród akcesoriów kabinowych znajdują się listwy wykończeniowe z karbonu i Alcantary, pedały i podnóżek z polerowanej stali szlachetnej.

BMW MPP F22