BMW: POZYCJA LIDERA W RANKINGU UTRZYMANA

Ósmy rok z rzędu firma BMW Group utrzymała pozycję lidera przemysłu motoryzacyjnego pod względem zrównoważonego rozwoju w rankingu opublikowanym dla Dow Jones Sustainability Indexes (DJSI) przez SAM Group.

Wśród trzech przedsiębiorstw z branży samochodowej corocznie obecnych w odnowionej wersji rankingu, BMW Group jest jedyną firmą, która jest na niej obecna nieprzerwanie od 14 lat.

Zrównoważony rozwój to integralna część kultury i strategii korporacyjnej BMW Group. W 2001 roku firma zaangażowała się w realizację Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, inicjatywy ONZ Global Compact oraz Deklaracji Czystszej Produkcji. W 1973 firma BMW Group jako pierwsza w przemyśle motoryzacyjnym zatrudniła oficera środowiskowego. Obecnie opracowywaniem strategii na podstawie wyznaczonych celów zajmuje się rada ds. zrównoważonego rozwoju, w której skład wchodzą między innymi wszyscy członkowie zarządu firmy.

Wysokie miejsce w rankingu Dow Jones Sustainability Index do drugi w tym tygodniu dowód uznania działań firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. BMW Group została również umieszczona w rankingu Global 500 Leadership Index opublikowanym przez Carbon Disclosure Project (CDP), zajmując tam najwyższe miejsce w swej historii. Po uzyskaniu 99 na 100 punktów firma BMW Group jest nie tylko liderem przemysłu motoryzacyjnego, ale także znalazła się w gronie trzech najlepszych przedsiębiorstw wśród wszystkich sektorów światowego rynku.