BMW: NOWE X5 DOSTĘPNE Z CZĘŚCIAMI M PERFORMANCE

bmw-x5-1

BMW X5 czwartej generacji łączy świetne właściwości offroadowe z dynamiką jazdy. To już tradycja – podobnie było w poprzednich modelach, a także w całej rodzinie X.

Oferując szeroką gamę części M Performance do nowego SAV-a (Sports Activity Vehicle) klasy premium, producent wychodzi naprzód potrzebom użytkowników.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Zwłaszcza tych, którzy chcą wyeksponować sportowy charakter samochodu zgodnie z własnymi upodobaniami. Części M Performance będą dostępne w ramach oferty oryginalnych akcesoriów BMW w marcu 2019 roku, gdy X5 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym 11,6– 6,0 l/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 264–158 g/km; wartości szacunkowe) trafi do salonów na całym świecie.

bmw-x5-2

Przy projektowaniu kompleksowej gamy części M Performance wykorzystywane jest bogate doświadczenie BMW M GmbH w dziedzinie sportów motorowych. Wszystkie elementy są dopasowane – zarówno do siebie, jak i do specyficznych właściwości każdego modelu. Dzięki temu nie tylko nadają autu bardziej efektowny, dynamiczny wygląd, ale także zapewniają wymierne korzyści funkcjonalne.

Komponenty zewnętrzne M Performance z karbonu mają wkład w efektowną stylistykę X5. Wszystkie mają strukturę plastra miodu, która jest typowa dla tworzywa wzmocnionego włóknem węglowym. Dzięki ręcznemu wykończeniu i uszczelnieniu przezroczystą powłoką elementy uzyskują wysoki połysk i imponujący efekt głębi.

Przykładowo, wykończenie wlotu powietrza w standardowym zderzaku i przednie lotki nie tylko wizualnie podkreślają przód, ale także optycznie uwydatniają szerokość SAV-a. Analogiczny efekt z tyłu pojazdu uzyskano dzięki lotkom oraz tylnemu dyfuzorowi. Dopełnieniem oferty elementów zewnętrznych M z karbonu są obudowy lusterek zewnętrznych.

Dostępne są także czarne matowe folie na progi boczne M Performance, które dodatkowo eksponują sportową estetykę nadwozia. Ozdobione napisem M Performance pasy biegną od przedniego do tylnego nadkola na całej długości dolnego progu.

bmw-x5-5

Koła terenowe do BMW

Ci, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości terenowe nowego X5, z pewnością skorzystają z 20-calowych obręczy kół M ze stopów lekkich Star Spoke 748 M z oponami terenowymi. Dopracowana konstrukcja obręczy z kolorowym logo oraz ciekawy wzór bieżnika w oponach terenowych podkreślają solidność i stabilność kół. Nowe zestawy kół i opon zapewniają wysoki poziom komfortu jazdy i są dopuszczone do użytku zimą.

Dostępne są także opcjonalne koła 22-calowe, w tym zestaw kół z oferty części M Performance. Dwudziestodwucalowe obręcze kół ze stopów lekkich M Performance Start Spoke 749 M z rolowanym wnętrzem (technologia flow forming) są o około 1 kg lżejsze niż porównywalne koła tej samej wielkości dzięki specjalnej technologii wytwarzania.

Optymalizację masy zastosowano także w sportowych hamulcach M Performance – na przykład 4-tłoczkowe sztywne zaciski na osi przedniej są wykonane z aluminium. Oprócz tego perforowane tarcze hamulcowe M Performance z wewnętrzną wentylacją – większe niż w hamulcach seryjnych (19-calowych) – zapewniają lepszą odporność termiczną, a tym samym skuteczniejsze hamowanie nawet w ekstremalnych warunkach. Czerwone zaciski idealnie pasują do sportowych hamulców.

bmw-x5-3

Karbon także wewnątrz samochodu

Wnętrze nowego BMW X5 można wyposażyć, korzystając z szerokiej oferty elementów M Performance przeniesionych z wyścigów samochodowych albo nimi inspirowanych. Kierownica M Performance jest pokryta alcantarąt. Duże wyżłobienia na kciuki oraz specjalna wyściółka zapewniają precyzyjne reagowanie układu kierowniczego. Poza standardowymi detalami, takimi jak czerwona opaska umieszczona na obręczy na godzinie 12 oraz ręcznie wykonany, srebrnoszary szew krzyżykowy, kierownica jest również dostępna z karbonową nakładką i wstawką z alcantary. Do kompletu można także dobrać łopatki zmiany biegów M Performance z karbonu zamiast standardowej chromowanej powierzchni.

Oprócz tego w nowym BMW X5 można kompleksowo zmodyfikować kokpit także poza polem widzenia kierowcy, nadając mu bardziej rajdowe wrażenie i walory wizualne. Na efekt ten składają się dywaniki z napisem M Performance, proporczykiem w charakterystycznych kolorach M oraz przypominającym skórę obramowaniem z ozdobnym szwem w kontrastujących kolorach, a także nakładki na pedały i podnóżek ze stali szlachetnej.

Drive Analyser do kompleksowej analizy stylu jazdy

Drive Analyser M Performance jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uzyskać bardziej rajdowe wrażenia nie tylko dzięki wyposażeniu BMW X5, ale także własnemu stylowi jazdy. System obejmuje moduł OBD podłączany do gniazda diagnostycznego na pokładzie samochodu oraz specjalną aplikację na smartfony.

bmw-x5-4

Drive Analyser wywodzi się bezpośrednio z wyścigów samochodowych, dostarczając kierowcy wszystkie istotne dane dotyczące dynamiki jazdy, a także oferując szerokie możliwości profesjonalnego zapisu i analizy. Umożliwia nagrywanie przejazdów kamerą w smartfonie, zapis danych dotyczących jazdy i śledzenie trasy na podstawie pozycji GPS.

Zamiłowanie do wyścigów samochodowych i produktów M Performance można także dostrzec w funkcjach, które nie są bezpośrednio związane z wrażeniami z jazdy w nowym BMW X5. Zestaw wkładów M Performance do diodowych projektorów BMW w drzwiach umożliwia wyświetlanie logo M lub innych motywów związanych z M Performance na asfalcie przy wsiadaniu lub wysiadaniu z samochodu.

Etui na kluczyk M Performance jest wykonane z wysokiej jakości alcantary z karbonową wstawką. Można je na stałe przymocować do kluczyka samochodowego za pomocą śrubki w jasnoniebieskim kolorze M, chroniąc kluczyk przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami. To samo udane połączenie estetyki i funkcjonalności zastosowano w pokrowcach na opony M Performance wykonanych z wyjątkowo odpornego plastiku wysokiej jakości. Pokrowce chronią koła przed zabrudzeniem podczas transportu i przechowywania.