BMW xDRIVE CHALLENGE 2012: ŚCIGANIE W SIECI

Wirtualna radość z jazdy – BMW xDrive Challenge 2012. Na linii startu stoją samochody BMW z serii X wyposażone w najnowszy system xDrive. Za kierownicą Ty oraz Twoi przyjaciele.

Z myślą o miłośnikach sportów zimowych BMW Group wspólnie z firmą K2 Ski stworzyło kolejną odsłonę interaktywnej gry, dzięki której w domowym zaciszu na ekranie swojego iPada będziesz mógł doświadczyć tradycyjnej dla BMW radości z jazdy. Po raz pierwszy, w grze z grafiką 3D, uczestnik za pośrednictwem Facebooka będzie mógł ścigać się bezpośrednio i w czasie rzeczywistym ze swoimi znajomymi.

BMW xDrive Challenge 2012 to niepowtarzalna okazja do sprawdzenia możliwości systemu xDrive w jego naturalnych, zimowych warunkach. Każdy z graczy będzie mógł zindywidualizować wygląd dostępnych w grze samochodów z serii X – X1, X3, X5 lub X6. Dodatkowo dzięki zdobywanym w trybie kariery punktom będzie mógł go nieustannie udoskonalać instalując m.in. części z pakietu M Performance lub M Sport Package. Punkty przyznawane będą nie tylko za osiągnięcia na torze, ale również wciągnięcie swoich znajomych w zabawę.

Trasy, na których gracze będą sprawdzać swoje umiejętności oraz możliwości systemu xDrive powstały w oparciu o rzeczywiste miejsca. Przykładem może być BMW xDrive Village, która jest odwzorowaniem austriackiej miejscowości Ötztal lub Mountain Parcours będące kalką terenu, na którym BMW testuje w warunkach terenowych możliwości systemu xDrive.

Bez wątpienia uwagę graczy zwróci dodatkowy poziom – “Chase the Fox”. Dostęp do niego uzyskają wyłącznie osoby, które zbiorą na pozostałych trasach monety Fox Hunter. Miłośników indywidualnego stylu na pewno zainteresuje fakt, że model BMW Concept K2 Powder Ride będzie dostępny tylko na tym poziomie. Po przejechaniu trzech dodatkowych rund, pięćdziesięciu najlepszych zawodników, którzy uzyskali najlepszy wynik na każdej z nich, otrzyma specjalną nagrodę: replikę ogonu lisa. Daje ona możliwość dostępu do wyjątkowych wyprzedaży i zniżek w wybranych centrach narciarskich. Więcej informacji znajduje się pod adresem www.bmw.com/powderride, na YouTube lub BMW TV.

Co ważne podkreślenia, w grze BMW xDrive Challenge 2012 wraz z wyłączeniem silnika nie kończą się jednak sportowe emocje. Wszystko za sprawą opcji K2 Ski Competition, dzięki której uczestnik będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności w tradycyjnym, narciarskim slalomie.

Tym samym gracz przekona się, że radość z jazdy BMW z systemem xDrive po ośnieżonej drodze może być równie fascynująca, co zjazd po czarnej trasie.

Zeszłoroczna edycja gry xDrive Challenge okazała się niebywałym sukcesem. Łącznie swoje możliwości za kierownicą modelu BMW z systemem xDrive sprawdziło 146 065 kierowców z 10 krajów, którzy przejechali łącznie dokładnie 7 284 644,64 km, co znaczy że 182 razy okrążyli Ziemię. Dodatkowo gracze 213 256 razy podzielili się na Facebooku swoimi wrażeniami, a ich statusy odnotowały 5 612 556 komentarzy i lików.