BOLONIA 2011: JEEP – DWIE WŁOSKIE PREMIERY

Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Bolonii, można było zobaczyć dwie włoskie premiery marki Jeep, świętującej 70-lecie istnienia. Bohaterem stoiska jest nowy Jeep Grand Cherokee SRT8.

Obok najmocniejszego i najszybszego modelu Jeep, jaki został kiedykolwiek wyprodukowany, we Włoszech debiutowała nowa wersja specjalna Arctic legendarnego modelu Jeep Wrangler. Położony tuż obok stoiska tor off-road’owy umożliwił zwiedzającym przeżycie prawdziwej “Jeep experience” (Przygody z Jeepem) za kierownicą modeli Wrangler i Grand Cherokee.

Prezentowana na salonie Bologne Motor Show wyczynowa wersja SRT8 flagowego modelu Grand Cherokee wyposażona była w nowy silnik HEMI® o pojemności 6.4 litra i o mocy 470 KM. Po raz pierwszy zaprezentowany włoskiej publiczności w kolorze Red i ze skórzaną tapicerką Black, samochód to najszybszy i najmocniejszy Jeep, jaki został dotychczas wyprodukowany. 20-calowe kute obręcze kół, obniżona linia, funkcjonalny design i wnętrze zainspirowane pojazdami wyścigowymi, którego charakterystycznym elementem jest nowa kierownica SRT z wbudowanymi łopatkami zmiany biegów to tylko niektóre jego cechy. Debiut na włoskim rynku przewidziano na pierwszy kwartał 2012 roku.

Specjalna wersja Arctic modelu Jeep Wrangler, zaprezentowana w nowym kolorze Winter Chill z czarną tapicerką Tectonic oferuje nowe ekskluzywne wyposażenie. Z detalami stylistycznymi, 17-calowymi czarnymi obręczami kół, z dachem lakierowanym w kolorze nadwozia i z akcesoriami marki Mopar®, seria jest wyposażona w silnik turbodiesla o pojemności 2.8 litra i będzie dostępna w wersji dwu- i czterodrzwiowej w pierwszym kwartale 2012 roku.

“The Power of a Line” (Siła linii) to hasło stoiska marki Jeep.

Obok dwóch nowości zaprezentowanych w Bolonii, przestrzeń wystawowa gościła modele odnowionej gamy Jeep: Grand Cherokee Overland w eleganckim kolorze nadwozia Stone White i ze skórzaną tapicerką Nappa Black, wyposażony w silnik turbodiesel V6 3.0 CRD o mocy 241 KM z technologią Multijet II; legendarny Wrangler Unlimited w wersji z długim rozstawem i silnikiem turbodiesla o pojemności 2.8 litra i o mocy 200 KM wystawiony w kolorze nadwozia Bright White i z wnętrzem Black; kompaktowy miejski SUV Compass w konfiguracji z napędem na cztery koła i wydajnym silnikiem turbodiesel 2.2 CRD o mocy 163 KM w kolorze nadwozia Bright White i z wnętrzem Black.

W specjalnej części we wnętrzu stoiska został przygotowany kącik handlowy, gdzie zwiedzający mogli nabyć ekskluzywne akcesoria i ubrania z nowej stylowej kolekcji marki Jeep, debiutującej na rynku włoskim w trakcie targów w Bolonii.