BOŚ WFOŚ 2012: WYŚCIG MISTRZÓW DLA ŚCIGANTÓW

Na torze gokartowym Hotelu Silver w Szczecinie odbyła się druga bitwa z cyklu Wyścig Mistrzów. Udział w niej wzięli najlepsi polscy kierowcy rajdowi i wyścigowi.

W grupie rajdowej wystartowali: Kajetan Kajetanowicz, Leszek Kuzaj, Wojtek Chuchała, Grzegorz Hypki, Zbyszek Staniszewski i Tomasz Mikołajczyk. Grupę wyścigową reprezentowali: Maurycy Kochański, Zbyszek Szwagierczak, Jakub Litwin, Maciej Marcinkiewicz, Maciej Steinhof, Robert Kisiel i Kevin Mirocha.

W tym roku nie prowadzono klasyfikacji indywidualnej jednak na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Kajetan Kajetanowicz i Kevin Mirocha, którzy wygrali po dwa wyścigi. Bitwa była bardzo zacięta i choć od początku prowadzili wyścigowcy do końca nie było wiadomo która z drużyn zwycięży. Jednak w drugiej połowie rywalizacji wyścigowcy powiększyli prowadzenie, którego nie oddali już do końca zawodów pokonując rajdowców 100 do 68 punktów.

W tej edycji BOŚ WFOŚ Wyścigu Mistrzów dodatkową atrakcją był udział VIP-ów. W tej grupie wystartowały znane osoby ze świata sportu, mediów i polityki. Zwyciężył Artur Ryterski – uczestnik Mistrzostw Świata w kartingu halowym w 2012 roku przed Peterem Zukowskim – inżynierem wyścigowym Volkswagena, trzecie miejsce zajął Mikołaj Madej – dziennikarz TVP.

Atrakcją zawodów był także wyścig „Młodych Wilków”, grupy będącej na początku swojej kariery sportowej. Rywalizację wygrał Jakub Kierasiński przed Szymonem Urbaniakiem i Michałem Grzybem.

W trakcie imprezy kibice mogli obejrzeć pokaz stuntu i wyczynowego gokarta prowadzonego przez Michała Grzyba, zawodnika wspieranego przez Wierczuk Race Promotion. Dla kibiców organizator przygotował mnóstwo nagród i upominków a także nagrodę główną ufundowaną przez firmę Ecusoft: chip tuning własnego pojazdu.

Partnerami imprezy byli: Urząd Marszałkowski i Urząd Wojewódzki w osobie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pana Marcina Zydorowicza. Imprezę wsparli ponadto: Basen Hurt, BMW Bońkowski, LOTOS, ProAuto i ALEX. Medialnie nakręcali ją: TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Do kalendarza imprez sportowych wpisano już trzecią edycję Wyścigu Mistrzów, która odbędzie się 14 grudnia 2013 w Szczecinie, na którą organizator: Serbin- Litwin Racing Team już dziś serdecznie zaprasza.