BRIDGESTONE: BEZPIECZNA ZIMA MERCEDESA NA OPONACH MARKI

Bridgestone GOPR_1

Rozpoczęły się ferie a wraz z nimi doroczna akcja GOPR „Bezpieczna zima”. Ratownicy z pogotowia ratunkowego wraz z zaprzyjaźnionym partnerem Mercedes – Benz oraz Bridgestone mają ciekawą propozycję.

Już po raz kolejny edukować będą wczasowiczów jak uniknąć wypadku na górskim stoku czy podczas podróży w zimowych warunkach. Każdy wypoczywający narciarz czy snowboardzista korzystając z zimowego szaleństwa będzie mógł poznać zasady panujące w górach i dowiedzieć się jak uniknąć niebezpieczeństwa.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO


W tym roku na 6 najpopularniejszych trasach narciarskich w Polsce GOPR po raz kolejny będzie promował bezpieczną turystykę górską.

Dzięki dobrej zabawie i fantastycznej atmosferze, wypoczywający dowiedzą się czym grozi brak odpowiedniego wyposażenia na stoku, np. brak kasku, czy niedopasowane wiązania. Razem
z teamami ratowników górskich nauczą się udzielania pierwszej pomocy przy najczęstszych wypadkach w górach.

Bezpieczne zachowanie na stokach to jedno. Większość turystów musi najpierw pokonać wiele kilometrów, by dotrzeć na południe Polski. Nie każdy kierowca przyzwyczajany jest do szczególnych warunków panujących zimą w górach, zatem GOPR pomyślał także o bezpiecznej drodze na ferie. Do współpracy na ośnieżonych górskich stokach zaprosił partnerów, którzy na co dzień kojarzeni są z dbałością o bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Bridgestone GOPR_2

Na zimowych trasach ponownie pojawi się Mercedes-Benz, który razem z firmą Bridgestone będzie promować bezpieczną podróż na ferie.

– Pokażemy jak należy zachować się na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach, jak wygląda zimowa droga hamowania i jak prawidłowo założyć łańcuchy na opony. Chcemy uświadomić kierowcom, że warto inwestować w bezpieczeństwo i kierować się rozsądkiem w wyborze opon, które są jedyną płaszczyzną łączącą samochód z nawierzchnią. Dobrą rekomendacją w wyborze ogumienia są wyniki testów znanych organizacji motoryzacyjnych takich jak ADAC czy TUV. A wszystko z myślą o bezpiecznych podróżach, bo dobre opony to inwestycja w bezpieczeństwo naszych bliskich – inwestycja, na której nie warto oszczędzać – mówi Anna Paszt z Bridgestone.

Każdy kierowca chętny do wypróbowania samochodów z napędem na cztery koła, będzie mógł skorzystać z jazdy testowej w towarzystwie instruktorów off-roadu. Pierwsza impreza odbyła się już podczas minionego weekendu w Ustrzykach Dolnych.

Terminy akcji Bezpieczna zima z GOPR:
* 1-2.02 Jaworzyna Krynicka (trasa nr 2);
* 8-9.02 Czarna Góra (przy trasie H);
* 15-16.02 Bania Białka Tatrzańska;
* 22-23.02 Szczyrk (Czyrna-Solisko).