BRIDGESTONE: NAJWIĘKSZY PRODUCENT OPON NA ŚWIECIE

bridgestone_compl

Według corocznego raportu prestiżowego magazynu Rubber & Plastics News, Bridgestone już piąty rok z rzędu uzyskał tytuł największego producenta opon na świecie.

Z dochodami na poziomie 28,6 mld dolarów, Bridgestone prowadzi w rankingu, wyprzedzając takie marki jak Michelin, Goodyear czy Pirelli. Pomimo spowolnienia wzrostu gospodarczego w 2012 roku, japoński producent umocnił status lidera, osiągając 15,2 proc. udziału w globalnym rynku opon.


Zobacz także:
OPONY


Raport Rubber & Plastics News’ odnosi się jedynie do przychodów ze sprzedaży opon, nie obejmując całego spektrum działalności pobocznej producentów. Własna sieć serwisów First Stop, produkcja i sprzedaż półfabrykatów, takich jak stalowe kordy, kauczuk syntetyczny czy sadza – także generują znaczne przychody i stanowią o światowej pozycji Bridgestone.

Sukces Bridgestone

Początkowo rodzinne przedsiębiorstwo produkujące tradycyjne obuwie z gumową podeszwą po latach przekształciło się w wielki koncern. Od momentu wyprodukowania pierwszej opony w 1930 r., Bridgestone regularnie przedstawia nowatorskie rozwiązania w dziedzinie motoryzacji na największych międzynarodowych targach. Technologie wprowadzane przez Bridgestone na przestrzeni lat zrewolucjonizowały przemysł oponiarski. Dzisiaj z autorskich rozwiązań Bridgestone, takich jak system RFT (opony pozwalające kontynuować jazdę pomimo utraty ciśnienia) korzystają kierowcy na całym świecie.

– Pozycja światowego lidera w prestiżowym raporcie branżowym jest najlepszym dowodem na to, że firma starannie realizuje swoją strategię w oparciu o założone wartości. Obecnie Bridgestone jest nie tylko największym producentem opon i wyrobów gumowych na świecie, ale także innowatorem wyznaczającym kierunki rozwoju całego rynku. Jesteśmy dumni, że dynamicznie zwiększając udział w rynku Europy Wschodniej mamy także swój wkład w sukces całej grupy – powiedział Armand Dahi, Managing Director East Europe Region Bridgestone.

Potencjał Bridgestone

Bridgestone swój produkcyjny potencjał zawdzięcza również nowoczesnym fabrykom zlokalizowanym na całym świecie, w tym w Polsce – fabryki opon w Poznaniu oraz Stargardzie Szczecińskim oraz fabryki wyrobów gumowych w Wolsztynie i Żarowie. W ponad 180 zakładach pracuje blisko 140 tys. wykwalifikowanych pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość produktów i usług. Koncern produkuje ogumienie do wszelkiego rodzaju pojazdów.

W swojej ofercie posiada opony dedykowane motocyklom, samochodom osobowym i ciężarowym, a także autobusom oraz maszynom rolniczym i przemysłowym, jak również samolotom. Bazując na zdobytym doświadczeniu, światowy lider wciąż poszukuje nowych, innowacyjnych rozwiązań mających poprawić bezpieczeństwo
i komfort użytkowników. W nowoczesnych ośrodkach technologicznych w Japonii (Tokio), w Stanach Zjednoczonych (Akron, Ohio), we Włoszech (Rzym) oraz w Chinach (Wuxi), nad rozwojem gamy produktów Bridgestone czuwają zespoły najlepszych specjalistów na świecie.