BRIDGESTONE: NOWE OPONY DLA KARETEK POGOTOWIA

Bridgestone, producent opon i wyrobów z gumy, chcąc pomóc służbie zdrowia, która jest na pierwszej linii walki z COVID-19, przekazał 28 opon do karetek pogotowia ratunkowego w Poznaniu, Szczecinie i Stargardzie.

W województwach zachodniopomorskim oraz wielkopolskim znajdują się dwie fabryki oraz centrum finansowo- księgowe koncernu oponiarskiego.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Opony klasy premium trafiły do Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej im. Kazimierza Dłuskiego w Stargardzie, Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie oraz Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Zakłady produkcyjne Bridgestone w Poznaniu i Stargardzie należą do najnowocześniejszych fabryk opon osobowych i ciężarowych w Europie.

Bridgestone Shared Services w Poznaniu odpowiada za obsługę finansowo- księgową wszystkich spółek firmy w regionie EMIA.

– W czasie pandemii wywołanej koronawirusem służba zdrowia potrzebuje wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Nie mieliśmy wątpliwości, jak możemy pomóc, bo naszą najmocniejszą stroną są wysokiej jakości opony. Dlatego postanowiliśmy zadbać o bezpieczeństwo i komfort jazdy ratowników, kierowców i pacjentów poprzez wyposażenie ambulansów naszymi oponami. Chcielibyśmy tym gestem pokazać swoją solidarność w walce z pandemią oraz przekazać wyrazy wdzięczności wszystkim pracownikom służby zdrowia – mówi Przemysław Trzaskowski, Communication Manager, Bridgestone Europe.

Karetki z nowym ogumieniem od Bridgestone już wyjechały na drogi.