BRIDGESTONE: NOWE OPONY Z TECHNOLOGIĄ ENLITEN SĄ EKO

Bridgestone opracowało nowe opony z technologią Enliten, które są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska niż poprzednie modele.

Specjalnie ogumienie Turanza Eco jest dostępne jako element oryginalnego wyposażania nowego Volkswagena Golfa 8.


Zobacz także:

ECO

OPONY


 

Ultra lekkie opony wykonane w technologii Enliten zapewniają maksymalnie niski opór toczenia, pozwalają ograniczyć ilość surowców potrzebnych do ich produkcji, sprawdzają się na mokrej nawierzchni i są odporne na zużycie. Wszystkie te cechy sprawiają, że są bardziej przyjazne dla środowiska, a dzięki obniżonej masie ułatwiają także prowadzenie auta i zwiększają dynamikę.

Projektując nowego Golfa 8 Volkswagen potrzebował opon, które zapewnią świetne parametry we wszystkich obszarach. Turanza Eco potwierdzają to etykietą UE klasy A.

Cechą wyróżniającą oponę jest wyjątkową odporność na ścieranie i o świetna przyczepność. Jest to możliwe dzięki połączeniu materiałów wykorzystanych do stworzenia Enliten i nowego procesu mieszania gumy. Dodatkowo trójwymiarowy wzór bieżnika, zapewnia maksymalne osiągi na mokrej nawierzchni, potwierdzone etykietą EU z klasą B. Wszystkie rozwiązania dotyczące konstrukcji i procesu tworzenia opony zastosowano, aby dodatkowo ulepszyć prowadzenie Volkswagena Golfa 8.

Opór toczenia jest nawet o 30 procent mniejszy niż w przypadku standardowych opon letnich klasy premium , co z kolei obniża spalanie paliwa i emisję CO2. Ważą nawet o 20 procent mniej – oznacza to, że do produkcji jednej opony potrzeba nawet 2 kilogramy surowców mniej – czyli jest to kolejna korzyść dla środowiska, zarówno z punktu widzenia oszczędności surowców, jak i utylizacji opon po okresie eksploatacji.

Model 205/55R16 91H Turanza Eco Enliten zaprojektowano w ośrodku badawczo- rozwojowym Bridgestone EMIA w Rzymie i wyprodukowano w Hiszpanii. Europejska premiera opon odbyła się w sierpniu.

– Do tej pory podkreślaliśmy, że Technologia Enliten to przełom w obszarze dbałości o środowisko. Jednak warto pamiętać też o tym, jak korzystnie to rozwiązanie wpływa na doświadczenia płynące z jazdy samochodem. Niski opór toczenia opony i jej niewielka waga sprawiają, że Turanza Eco zwiększa również dynamikę prowadzenia, co jest szczególnie odczuwalne w przypadku silników o mniejszej mocy – skomentował Mark Tejedor, Wiceprezes ds. oryginalnego wyposażenia w Bridgestone EMIA.