BRUKSELA 2014: OPEL MERIVA CZEKA NA WJAZD DO SALONÓW

Opel 1_288475

Od premiery rynkowej w 2003 roku Opel Meriva cieszy się zainteresowaniem w segmencie małych minivanów. Druga generacja, obecna na rynku od 2010 r. wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań.

Były nimi np. drzwi boczne FlexDoors z zawiasami przy tylnym słupku, funkcjonalny układ foteli, zapewniających pozycję sprzyjającą wypoczynkowi zarówno z przodu, jak i z tyłu, czy liczne i pomysłowe schowki.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Teraz Opel prezentuje nową Merivę – bardziej efektywną i funkcjonalną niż dotychczasowy model. Światowa premiera samochodu będzie miała miejsce podczas salonu samochodowego w Brukseli w połowie stycznia (16- 26.01.2014 r.).

Opel 2_288482

Najnowsza edycja Opla Merivy jest kontynuacją wcześniejszej koncepcji, uzupełnionej o elementy zwiększające jej atrakcyjność. Samochód otrzymał nowy przód nawiązujący do stylu nowego Opla Insignii, zaprezentowanego niedawno na targach motoryzacyjnych IAA – z eleganckim, bogato chromowanym grillem i dynamiczną stylistyką przednich świateł. Diody w światłach do jazdy dziennej i w tylnych lampach nadają pojazdowi wyrazisty wizerunek kojarzący się z nowoczesną technologią. Cienka chromowana listwa podkreśla charakterystyczną falistą linię dolnej krawędzi szyb bocznych, doskonaląc estetykę Merivy i upodabniając jej styl do modeli ADAM, Cascada i Insignia.

Pod maskę nowej Marivy trafił silnik wysokoprężny Opla nowej generacji, który zadebiutował w Zafirze Tourer. Jednostka 1.6 CDTI, charakteryzująca się bardzo wysoką kulturą pracy, jest wyjątkowo cicha.

Opel 3_288483

Początkowo będzie dostępna w odmianie rozwijającej moc 100 kW/136 KM i maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Meriva z tym silnikiem zużywa zaledwie 4,4 litra paliwa na 100 kilometrów i emituje 116 gramów CO2 na kilometr – czyli o 10 proc. mniej od poprzednika z silnikiem 1.7 96 kW/130 KM – mając przy tym znacznie lepsze osiągi, w tym przyspieszenie. W 2014 r. do oferty dołączą także inne silniki wysokoprężne 1.6, o jeszcze lepszych parametrach pod względem zużycia paliwa i emisji CO2.

Zarówno diesel 1.6, jak i wszystkie jednostki benzynowe montowane w nowej Merivie, w tym silnik przystosowany do spalania skroplonego gazu, już teraz spełniają przyszłe surowe normy emisji spalin Euro 6. Silniki benzynowe 1.4 (88 kW/120 KM i 103 kW/140 KM) będą teraz oferowane także w połączeniu ze zmodyfikowaną sześciobiegową przekładnią o obniżonym tarciu. Podobnie jak pięcio- i sześciobiegowe przekładnie manualne, została ona istotnie unowocześniona pod kątem poprawy precyzji i płynności zmiany przełożeń oraz zmniejszenia siły potrzebnej do obsługi sterującej nią dźwigni.

Opel 4_288484

W nowej Merivie zastosowano również supernowoczesny system multimedialny IntelliLink z przyjazną dla użytkownika nawigacją oraz funkcją sterowania głosem. Duży siedmiocalowy kolorowy monitor zapewnia doskonałą czytelność i łatwość obsługi. Służy on także do wyświetlania obrazu z kamery cofania. Moduł Bluetooth umożliwia nawiązywanie połączeń telefonicznych i strumieniową transmisję dźwięku. Systemowi Navi 950 IntelliLink standardowo towarzyszy mapa całej Europy, z kompleksowymi informacjami, którą można łatwo aktualizować przez port USB.

– 10 lat temu pierwszy Opel Meriva nie miał rywali na rynku. Dziś w tym segmencie dostępnych jest 20 modeli, ale Meriva pozostaje wzorem ergonomii i funkcjonalności. Co więcej, w nowej Merivie wprowadzono istotne udoskonalenia. Chcemy, aby nowa Meriva, jako część naszej ofensywy produktowej, zapewniła nam miejsce na szczycie kategorii pojazdów, którą stworzyliśmy 10 lat temu – powiedział prezes firmy Opel, Karl- Thomas Neumann.

Opel 5_288479

Meriva, uhonorowana takimi nagrodami, jak Złota Kierownica czy Plus X, została opisana w wynikach niemieckiej edycji ankiety satysfakcji klientów J.D. Power, w 2013 r., jako „pojazd zapewniający najwyższy poziom zadowolenia klienta w segmencie kompaktowych minivanów”.

Ceny nowej Merivy zostaną ogłoszone w listopadzie z chwilą rozpoczęcia przyjmowania zamówień, zaś pierwsze egzemplarze zostaną wydane klientom w pod koniec stycznia.

Opel 6_288481