BRUKSELA 2020: ZOSTAŁY ODSŁONIĘTE NOWE WERSJE INSIGNII

Rozpoczął się Salon Samochodowy w Brukseli, który potrwa do 19 stycznia. Opel prezentuje po raz pierwszy swój flagowy model w nowej odsłonie.

Opel Insignia debiutuje na światowym forum jako sportowy GSi, elegancki Grand Sport i przestronny Sports Tourer.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Stoisko firmy otworzył dyrektor generalny Michael Lohscheller. Opel pokazuje też zelektryfikowane modele ze swojej oferty, od pierwszej hybrydy plug‑in marki do samochodów rajdowych z zasilaniem akumulatorowym.

W Brukseli można będzie zobaczyć także szczególnie przestronną Zafirę Life oraz Combo Life. Portfolio niemieckiej marki uzupełniają Astra i Corsa z oszczędnymi zespołami napędowymi.

Nowy flagowy model debiutuje z oszczędnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Do obniżenia zużycia paliwa i poprawy komfortu przyczyniają się także nowe skrzynie biegów o zmniejszonym tarciu wewnętrznym. Do wyboru są sześciobiegowa przekładnia manualną, oszczędna automatyczna przekładnia bezstopniowa oraz ośmio- i dziewięciobiegowe automaty. Ponadto parametry aerodynamicznej nowej Insignii poprawia pełna aktywna żaluzja wlotu powietrza z przodu pojazdu.

W porównaniu z poprzednim modelem zużycie paliwa mierzone według NEDC udało się obniżyć nawet o 18 procent. Emisja CO2 w cyklu mieszanym zmniejszyła się do około 100 gramów na kilometr.

Wyjątkowo wąskie reflektory z technologią LED stanowią istotny element odświeżonej estetyki samochodu. Każdy z dwóch nowych adaptacyjnych reflektorów pikselowych IntelliLux LED składa się teraz z 84 diodowych segmentów.

Od Grandlanda X do Corsy‑e Rally

Grandland X to pierwsza hybryda plug‑in marki Opel. Ten sportowo- użytkowy model z napędem na przednie lub cztery koła będzie miał premierę rynkową jeszcze w bieżącym roku. W 2020 roku do salonów trafią również pierwsze egzemplarze Corsy‑e z napędem elektrycznym zasilanym z akumulatorów. Zasięg tego sportowego auta wynosi 337 km na jednym ładowaniu (WLTP).

Do startu gotowa jest też nowa Corsa‑e Rally. Pierwszy rajdowy Opel z zasilaniem wyłącznie elektrycznym przechodzi właśnie testy wytrzymałościowe i będzie gotowy do serii ADAC Opel e-Rally Cup od lata 2020 roku.

Nowa Corsa ma 4,06 metra długości i jest oferowana z ekonomicznymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o mocy od 55 kW (75 KM) do 96 kW (130 KM). Wszystkie opcje napędu oferują umiarkowane zużycie paliwa i emisję CO2 140–105 g/km (WLTP). Równie atrakcyjnie prezentują się zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, innowacyjny system multimedialny i świetny stosunek ceny do osiągów.

Pokazywana na targach motoryzacyjnych w Brukseli Astra wyznacza standardy niskiej emisji. Nowa przekładnia bezstopniowa oraz płynnie pracujący 9‑biegowy automat również przyczyniają się do obniżenia spalania i poprawy komfortu. Wersja Sports Tourer ze współczynnikiem oporu Cd wynoszącym 0,26 należy do najbardziej opływowych kombi na świecie.