BYD: FIRMA LICZY NA ZWYCIĘSTWO eBUSA W WARSZAWIE

BYD_1

25 marca o godzinie 11:00 zostaną otwarte i odczytane oferty w pierwszym warszawskim przetargu na dostawę 10 nowoczesnych autobusów elektrycznych. W czasie zeszłorocznych testów w MZA BYD eBus uzyskał pozytywną opinię.

BYD eBus (na niektórych rynkach znany pod nazwą K9) to w pełni elektryczny autobus miejski o długości 12 metrów. Nowoczesna stylistyka zewnętrzna oraz bogate wyposażenie wnętrza zapewniają pasażerom najwyższy komfort podróżowania.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Wewnątrz znajduje się, w zależności od wariantu, około 25 miejsc siedzących oraz jedno miejsce przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim. Ergonomiczne miejsce pracy kierowcy oraz pełny zestaw wskaźników monitorujący pracę całego pojazdu to elementy poprawiające bezpieczeństwo jazdy.

Stylistyka, ergonomia i funkcjonalność to podstawowe kryteria, które przyświecały projektantom autobusu BYD eBus. Wyszli oni z założenia, że innowacyjny napęd elektryczny nie może zmniejszać użyteczności pojazdu i negatywnie wpływać na komfort podróżowania pasażerów. Także kabina kierowcy wyposażona jest we wszystkie rozwiązania technologiczne zapewniające odpowiednie warunki pracy i bezpieczeństwo. Na dachu pojazdu mogą być dodatkowo zamontowane panele słoneczne, które zasilają układ wentylacji i klimatyzacji wnętrza pojazdu.

BYD_2

Dwa silniki o mocy 90 kW i momencie obrotowym 550 Nm, zamontowane są w piastach kół tylnych. Pozwalają one rozpędzić pojazd do prędkości 50 km/h w mniej niż 20 sekund. Prędkość maksymalna autobusu BYD to 70 km/h. Takie parametry są w pełni wystarczające do sprawnego poruszania się w ruchu miejskim.

Pojazd spełnia wszystkie standardy dotyczące bezpieczeństwa pasażerów i otoczenia. Baterie zainstalowane w autobusie przeszły szereg testów, które wykazały, że są one odporne na zgniatanie, przebijanie, bardzo wysoką temperaturę, pełne rozładowanie czy też nadmierne ładowanie oraz spięcia elektryczne. Nawet w przypadku pożaru i całkowitego spalenia pojazdu baterie nie stanowią dodatkowego zagrożenia. Materiały użyte do produkcji pojazdu, a szczególnie zestawu baterii, są w pełni bezpieczne dla środowiska i podlegają pełnemu recyklingowi.

Autobus wyposażony jest w zestaw akumulatorów żelazowo- litowo- fosforanowych, system odzyskiwania energii z hamowania oraz system inteligentnego zarządzania energią, co daje zasięg w warunkach miejskich do 300 km.

BYD_3

Firma BYD od lat produkuje i sprzedaje m.in. autobusy elektryczne na całym świecie. Udziałowcem firmy jest m.in. Warren Buffett. Dzięki zastosowaniu najnowszej, autorskiej technologii w produkcji akumulatorów, autobusy BYD jako jedne z niewielu są w stanie pokonać bez ładowania dystans 300 km w warunkach miejskich. W zeszłym roku koncern rozpoczął w Kalifornii budowę jednej z najnowocześniejszych fabryk autobusów elektrycznych na świecie.

BYD to najszybciej rozwijająca się chińska firma motoryzacyjna i globalny pionier pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych. Zatrudnia przeszło 180 000 pracowników. W samych Chinach dysponuje 11 centrami produkcyjno- badawczymi. W latach 2012-2013 koncern sprzedał prawie milion pojazdów. BYD posiada w swojej ofercie samochody różnych klas, począwszy od małych miejskich aut, aż po duże limuzyny i SUV-y.

Firma jest producentem nie tylko pojazdów, ale także różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, a zwłaszcza akumulatorów i baterii. Przykładem zaawansowania technologicznego może być rekordowo duży zasięg produkowanych przez nią samochodów elektrycznych. Osobowy BYD E6 może przejechać aż 300 km na jednym ładowaniu.

BYD_4