CARAVANS SALON POLAND 2020: BĘDZIE TAKŻE ZLOT I RYWALIZACJA

Trzecia edycja targów karawaningowych czyli Caravans Salon Poland odbędzie się w pierwszy weekend października (od 2 do 4.10).

Miejscem będą tradycyjnie Międzynarodowe Targi Poznańskie. To jedna z dwóch największych i najważniejszych imprez dla branży w Polsce.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Gromadzi ona co roku niemal 5 tysięcy uczestników i gości. W obecnym, wyjątkowo udanym jak na razie sezonie dla branży, będzie to okazja do podsumowania roku i prezentacji nowości na sezon 2021.

Podróżowanie na czterech kółkach, pola kempingowe i biwaki, przeżywają w Polsce gwałtowny rozkwit. Polacy pokochali kampery, przyczepy kempingowe i podróżowanie na własnych zasadach. Obecny rok, jest również pomimo pandemii (a może ze względu na koronawirusa?) wyjątkowo udany dla branży caravaningowej.

Targi caravaningowe w Poznaniu to nie tylko ważne spotkanie przedstawicieli branży: najważniejszych producentów, dystrybutorów i wypożyczalni sprzętu. To przede wszystkim jedna z niewielu okazji dla fanów caravaningu, biwaków i turystyki alternatywnej, aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z ofertą najważniejszych marek na rynku, bezpośrednio ją porównać i nawiązać kontakt z kompetentnymi doradcami: np. w kwestii planowania wyjazdu.

Każdego roku podczas Caravans Salon ma miejsce wiele transakcji zakupu kamperów i przyczep oraz rezerwacji terminów w wypożyczalniach a zwiedzający chętnie doposażają się na sezon zimowy i kolejny sezon wiosenno- letni, korzystając z promocji i ofert specjalnych na akcesoria i sprzęt.

Premiery, nowości i promocje

Impreza zyskuje swój prestiż również dzięki polskim premierom kamperów i przyczep. W ubiegłym roku w Poznaniu pokazano premierowo aż 6 pojazdów marek takich jak: Frankia, Hobby, Benimar czy nasze polskie Globe Traveler.

Dla zwiedzających targi w Poznaniu to okazja do zobaczenia i własnej oceny nowości rynkowych, ale również do skorzystania z ofert specjalnych i promocji producentów oraz czołowych wypożyczalni kamperów i sprzętu. Wielu renomowanych producentów prowadzi sprzedaż akcesoriów i części, jest to, więc świetna okazja do zakupów.

Zlot Caravaningowy i Mistrzostwa Polski

Nieodłącznym elementem Caravans Salon Poland jest organizacja Ogólnopolskiego Zlotu Caravaningowego, który w tym roku odbędzie się po raz dziewiąty. W tym roku organizatorzy, również ze względów bezpieczeństwa dla zdrowia uczestników, przygotowali więcej miejsca na ekipy zlotowe, dzięki czemu liczba uczestników może przekroczyć 150 ekip.

Parcele zostały podzielone na dwie kategorie: małe o powierzchni 27 m2 (3×9) oraz duże o powierzchni 40 m2 (4×10).

Dodatkową atrakcją podczas zlotu jest organizacja Mistrzostw Polski Kierowców Kamperów, które w tym roku odbędą się po raz trzeci. W tym roku organizatorzy zapowiadają skupienie się na konkurencjach jazdy precyzyjnej i bezpiecznej, aby promować taki sposób jazdy wśród kierowców kamperów.

Pierwsze marki już potwierdzają swoją obecność podczas wydarzenia. Dzięki obecności CarGo Group nie zabraknie pojazdów takich marek jak Frankia, Bavaria, Hobby czy Challenger. Miejsca na Ogólnopolski Zlot Caravaningowy również znikają w szybkim tempie, dlatego warto się pośpieszyć z ich rezerwacją.