CARAVANS SALON POLSKA 2021: VOLKSWAGEN ZAPREZENTOWAŁ GRAND CALIFORNIĘ

Podczas zakończonych Międzynarodowych Targów Poznańskich Caravans Salon Poland 2021, Volkswagen Samochody Dostawcze przedstawił swój model: Volkswagena Grand Californię.

Zjawisko podróżowania i spędzania wakacji w kamperze w Polsce stale się rozwija, co potwierdzają badania rynku i opinii publicznej. Polacy doceniają swobodę i bezpieczeństwo podróżowania kamperem. Zmienia się również przedział wiekowy posiadaczy kamperów. To już nie tylko domena zamożnych osób starszych, a sposób podróżowania dla wszystkich. Zakończone w Poznaniu targi Caravans Salon Poland 2021 były świetnym miejscem do spotkań z innymi pasjonatami oraz do podjęciem decyzji zakupowych na kolejny sezon.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Volkswagen Samochody Dostawcze, mający w swej ofercie gamę kamperów – począwszy od kompaktowego Volkswagena Caddy Californii, przez trzy wersje Californii 6.1, aż po dużą, bogato wyposażoną i produkowaną wyłącznie w Polsce Grand Californię – kontynuując współpracę z branżowym magazynem Polski Caravaning, wystawił w tym roku na stoisku tego wydawnictwa swój największy model – Grand California.

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że dzięki owocnej współpracy z magazynem Polski Caravaning możemy w tym roku zaprezentować szerszej publiczności nasz flagowy model, produkowaną w Polsce Grand Californię – powiedział Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Grand California robi ogromne wrażenie na miłośnikach kamperów. Jest bogato wyposażona, wygodna, idealna w długie trasy. W Grand Californii można cieszyć się niezależnością, podróżując tam dokąd się zechce i kiedy się zechce – nie tylko na urlopie, ale też w weekendy, czy na krótsze wypady. Pamiętajmy, że to nie musi być tylko wakacyjny samochód – caravaning trwa przecież cały rok!

Volkswagen Grand California, to największy z kamperów marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Jego premiera odbyła się w roku 2019 podczas Caravan Salonu w Düsseldorfie. Grand California produkowana jest w polskich zakładach Volkswagena, we Wrześni niedaleko Poznania. Model Grand California oferowany jest w dwóch wersjach 600 i 680, a liczby te odnoszą się do długości nadwozia.

Zaprezentowany na ekspozycji Polskiego Caravaningu egzemplarz to wersja 600, która w odróżnieniu do wersji 680 wyposażona jest dodatkowo w panoramiczny dach, pod którym znajduje się drugie łóżko. Przestronne wnętrze Grand Californii i wbudowane ogrzewanie postojowe, pozwalają na komfortową podróż bez względu na pogodę.

Seryjnie, ten duży kamper wyposażany jest m.in. w kuchnię z kuchenką gazową, zlewozmywakiem i lodówką, ogrzewanie wnętrza i podgrzewanie wody, łazienkę z prysznicem i toaletą oraz zbiornik na czystą i brudną wodę. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy również przemyślane rozwiązania niezbędne podczas postoju na kempingu, np. turystyczny stolik z dwoma krzesłami, przeciwsłoneczną, rozkładaną markizę, czy panel słoneczny o mocy 104 W.

Zakład Volkswagen Poznań we Wrześni jest jedynym na świecie, w którym produkowana jest Grand California. Samochód powstaje na bazie wielokrotnie nagradzanego, znanego modelu samochodu dostawczego – Volkswagen Crafter. Przez nieco ponad dwa lata produkcji, kamper znalazł uznanie klientów w całej Europie.