CARSHARING: AUTA FIRMY PANEK Z FOTELIKAMI DLA DZIECI

Panek CarSharing wraz z Fiatem montuje w autach foteliki. Jako pierwszy w Polsce operator wynajmu udostępnia możliwość podróży z dziećmi bez dodatkowych opłat.

Pierwsza partia samochodów z podkładkami Isofix Caretero Puma już wyjechała na ulice.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Fiatów 500 z udogodnieniami dla dzieci będzie niebawem 300 i dostępne będą w całej Polsce. Auto z segmentu S to nowość we flocie Panek – jest najbardziej przystępne cenowo w usłudze. Za dobę podróżowania zapłacimy 69 zł + koszt przejechanych kilometrów po stawce 0,60 zł/kilometr. Jest też dostępne w ofercie na minuty w cenie 0,50 zł/min. + 0,59 zł/ km w subskrypcji.

Samochód sprawdza się szczególnie w ruchu miejskim, jest zwinny i posiada automatyczną skrzynię biegów. Użytkownicy doceniają w szczególności design i gabaryty. Teraz kiedy znajdą się w nich foteliki, staną się wyczekiwaną przez rodziców alternatywą transportową.

– Bardzo długo nosiliśmy się z zamiarem montażu fotelików w naszych samochodach. Główną obawą było to, że będą ginąć oraz że zmniejszymy liczbę dostępnych miejsc dla osób dorosłych, barierą była też ich cena. Dzięki współpracy z Fiatem oraz Caretero byliśmy w stanie zmniejszyć ryzyko kradzieży i dać możliwość demontażu podkładki w razie konieczności. Nie zmienia to jednak faktu, że liczymy na to, że Użytkownicy będą o nie dbać i zgłaszać brak podkładek podczas wynajmu. Naszym głównym celem jest, zagwarantowanie stałej dostępności na każdym tylnym siedzeniu Fiata – informuje Katarzyna Panek, rzecznik Panek S.A.

– Fiat 500 jest produkowany w Polsce, a w tym roku świętujemy jubileusz 100-lecie obecności tej włoskiej marki w Polsce. Cieszymy się zatem, że 100-lecie „polskiego” Fiata możemy świętować w tak ciekawej oprawie i, że nasza kultowa „pięćsetka” rusza na podbój rynku CarSharing’u dzięki współpracy z Panek CarSharing. Popularność wynajmu Fiata 500 zwiększy fakt, że to pierwszy samochód, który jest tak dostępny dla osób chcących podróżować z dziećmi – podsumował Rafał Grzanecki, rzecznik Grupy Fiat- Chrysler Automobiles w Polsce.

Proponowane podkładki posiadają system montażu Isofix oraz wszystkie niezbędne certyfikaty, są zgodne z wymaganiami technicznymi stosowanymi w Europie i mogą być użytkowane przez dzieci o wadze 15-36 kg. Caretero Puma to obecnie jeden z najpopularniejszych na rynku fotelików typu booster, sposób jego montażu, demontażu jest więc wielu osobom posiadającym dzieci znany.

Gdyby jednak pojawiły się wątpliwości, instrukcja użytkowania znajduje się w okolicach II rzędu siedzeń, jest też dostępna w wersji elektronicznej w aplikacji.

W celu skorzystania z usługi wystarczy zainstalować aplikację Panek. Każda nowo zarejestrowana osoba otrzyma 20 zł na start, co pozwoli na przejechanie ponad 10 km w ruchu miejskim. Usługa Panek CarSharing jest obecnie dostępna w ponad 150 miastach.