CASTROL EDGE GRAND PREDICTOR: TYPUJ WYNIKI

Fani Formuły 1 mogą grać w Castrol EDGE Grand Prix Predictor, typując wyniki poszczególnych eliminacji w sezonie 2012. Ekspertem polskiej edycji jest Mikołaj Sokół, dziennikarz i znawca tematyki wyścigów Formuły 1.

Castrol EDGE Grand Prix Predictor to jedyna w swoim rodzaju gra oparta na organizowanych przez FIA Mistrzostwach Świata Formuły 1. Kibice tej dyscypliny sportu mogą przetestować swoją wiedzę prognozując wyniki każdego z Grand Prix sezonu 2012. To bardzo proste – wystarczy założyć konto na stronie www.castrolpredictor.pl, a następnie podać kolejność pierwszej dziesiątki na mecie najbliższego wyścigu.

Prognozy można zapisywać niemal do ostatniej chwili przed rozpoczęciem poszczególnych kwalifikacji w sobotę przed danym wyścigiem. Oprócz wyników rundy Mistrzostw Świata można też typować kierowców, którzy zdobędą pole position, uzyskają najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu i zanotują największy awans podczas Grand Prix. Do rywalizacji można dołączyć w każdym momencie. Zabawa potrwa aż do ostatniego wyścigu sezonu w listopadzie.

Liczba uzyskanych punktów zależy od trafności prognoz. W grze można tworzyć własne ligi, by rywalizować w gronie znajomych lub rodzinie, można także dołączać do już istniejących lig. W polskiej edycji walczy się o punkty, jednak w trakcie sezonu dla zarejestrowanych uczestników na stronie www.castrolpredictor.pl odbywać się będą konkursy, w których do wygrania będą podwójne zaproszenia na wyjazd na Rajdowe Mistrzostwa Świata WRC.

– Gra Castrol EDGE Grand Prix Predictor pojawiła się w tym roku w Polsce po raz pierwszy i została stworzona z myślą o kibicach F1, których w naszym kraju nie brakuje – mówi Dorota Staszewska – Kumiszcze, Castrol Sponsorship Manager. Rywalizacja odzwierciedla wieloletnie zaangażowanie firmy Castrol w sporty motorowe.

Podobnie jak w światowej edycji Predictora, także w jego polskiej odsłonie będzie można liczyć na podpowiedzi eksperta. Jest nim Mikołaj Sokół, autor bloga SokolimOkiem.tv, dziennikarz i znawca tematyki wyścigów Formuły 1, posiadacz stałej akredytacji prasowej FIA.

– Zapraszam wszystkich polskich fanów Formuły 1 do sprawdzenia swojej wiedzy o tej dyscyplinie sportu w grze Castrol EDGE Grand Prix Predictor – mówi Mikołaj Sokół. Można przetestować własne umiejętności w przewidywaniu wyników wyścigów. Prawidłowe wytypowanie czołowej dziesiątki każdego Grand Prix nie jest wcale łatwym zadaniem. Zachęcam też do oglądania magazynu Sokolim Okiem, w którym będę dzielił się moimi typami.

Pierwszy wyścig sezonu – Grand Prix Australii wygrał Jenson Button z McLarena. Kto zwycięży w niedzielę?

Polska wersja Castrol EDGE Grand Prix Predictor dostarczona przez Castrol została stworzona we współpracy z portalem Onet.