CASTROL NADAL Z VOLVO W SPORCIE I NIE TYLKO

Castrol przedłużył współpracę z Volvo w zakresie środków smarnych i sponsoringu sportów samochodowych. Umowę podpisano do 2016 roku. W jej ramach Castrol zwiększy zaangażowanie w sponsoring szwedzkich mistrzostw samochodów turystycznych (STCC) i w światową serię wyścigów (WTCC), wspierając startujące tam auta marki Volvo.

Współpraca Castrol i Volvo trwa już 10 lat. Firmy wspólnie opracowują nowoczesne rozwiązania technologiczne i udoskonalają środki smarne. Produkty marki Castrol są stosowane w silnikach, skrzyniach biegów, układach chłodniczych oraz hamulcowych wszystkich nowych pojazdów Volvo. Olej Castrol EDGE Professional A5 0W-30 jest jedynym rekomendowanym przez szwedzkiego producenta, o czym można przeczytać na korkach wlewu oleju każdego nowego Volvo.

– Polscy konsumenci mogą mieć pewność, że wszystkie nowe auta marki Volvo zostały zalane wytrzymałym i zaawansowanym technologicznie olejem, zapewniającym maksymalną ochronę silnika przy jednoczesnej oszczędności zużycia paliwa. Naszym klientom proponujemy nowoczesny olej Castrol EDGE Professional z adaptacyjną technologią FST™, podwójną filtracją i fluorescencyjnym zabarwieniem – mówi Magdalena Vielhaber, w Castrol odpowiedzialna za współpracę z autoryzowanymi stacjami obsługi.

Formulacje olejowe tworzone w ramach współpracy Castrol i Volvo są dostosowane do nowoczesnych konstrukcji silników i opracowane specjalnie z myślą o spełnianiu nietypowych wymogów technologicznych Volvo. Partnerzy kładą duży nacisk na elementy związane z ekologią, jak oszczędność paliwa, niska emisja spalin czy ogólnie pojęta czystość silników. Oprócz standardowych badań w laboratoriach, prowadzone są także testy na krótkich dystansach w rzeczywistych warunkach drogowych.

Fot.: Castrol