CASTROL: POWER 1 POMÓGŁ ANNIE JACKOWSKIEJ

Podróżniczka i pisarka Anna Jackowska udanie zakończyła kolejną wyprawę motocyklową, tym razem po Stanach Zjednoczonych. Samotnie na motocyklu pokonała dystans ponad 5000 mil, przez Kalifornię, Utah, Kolorado, Arizonę i Nowy Meksyk. Szczególnie wymagające warunki panowały na przechodzącym przez Dolinę Śmierci pustynnym odcinku Scotty’s Castle Road.

Taka wyprawa to wyzwanie nie tylko dla kierowcy, ale również dla motocykla, który musi być odpowiednio przygotowany do jazdy. Sponsor wyprawy Anny Jackowskiej, zaopatrzył ją w Castrol Power 1 Racing 4T 10W-40 – spełniający specyfikacje API SL i JASO MA-2 najwyższej jakości olej do silników motocyklowych, takich jak w BMW GS 650, którym podróżowała.

– Castrol Power 1 Racing 4T 10W-40 to olej syntetyczny, który chroni silnik przed zużyciem i wpływem wysokich temperatur, na jakie narażony jest olej silnikowy podczas długich i wymagających tras – tłumaczy Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol w Polsce. W takich warunkach – jak podczas przejazdu przez Dolinę Śmierci, gdy temperatura powietrza sięgała ponad 40 stopni Celsjusza – dochodzi do szybszej oksydacji, czyli utleniania się oleju, który wraz z przejechaniem kolejnych kilometrów ma coraz słabsze właściwości ochronne. Dzięki zaawansowanym syntetycznym bazom olejowym wykorzystanym w Castrol Power 1 jest ona bardzo ograniczona, silnik utrzymywany jest w czystości, a ponadto chroniony przez zużyciem na najwyższym poziomie przez cały czas eksploatacji oleju.

Skuteczność Power 1 4T potwierdza współpraca Castrol z czołowymi producentami jednośladów oraz liczne testy jakim są poddawane oleje motocyklowe firmy. Opracowany przez ekspertów Castrol „potrójny test” sprawdza właściwości oleju w bardzo zróżnicowanych warunkach. W jego skład oprócz testów demonstracyjnych przeprowadzanych m.in. na torze i hamowniach oraz testów porównawczych z produktami konkurencyjnymi wchodzą testy TriZone.

Więcej o sporcie i wyprawach patrz: www.castrol.pl.

Więcej o wyprawie Anny Jackowskiej: www.aniajackowska.pl.