CES 2014: SYSTEM AUTOMATYCZNEGO KIEROWANIA DELPHI

D 1_ipad

Podczas Międzynarodowych Targów CES 2014 w Las Vegas firma Delphi zademonstruje, w jaki sposób kluczowe systemy mogą zostać połączone ze sobą, umożliwiając automatyczne kierowanie pojazdami. Targi odbędą się w dniach 7–10 stycznia.

Zaprezentowane technologie będą kluczowymi elementami, z których budowane będą nowe systemy pozwalające na osiągnięcie w pełni zautomatyzowanych systemów prowadzenia.


Zobacz także:
CES 2014
TECHNIKA


– Faktem jest, że automatyczne kierowanie pojazdami jest już wdrażane i możliwości tego nowego systemu będą cały czas poszerzane, a systemy będą te zyskiwać na popularności już w niedalekiej przyszłości. To, co wyróżnia Delphi spośród innych dostawców to nasza zdolność do produkcji innowacyjnych rozwiązań w trzech dziedzinach, które są krytyczne dla systemów automatycznego kierowania pojazdami: zintegrowane systemy, produkty służące zapewnieniu aktywnego bezpieczeństwa i architektura systemów elektrycznych. To nowa granica dla przemysłu motoryzacyjnego, a my znajdujemy się na wyjątkowym miejscu i możemy być liderem tych przemian – stwierdził Jeff Owens, dyrektor ds. technologii w Delphi Automotive.

D 2_sceneNa targach CES Delphi zaprezentuje zaawansowane technologie z każdego z tych obszarów, między innymi:

• Produkty składające się na systemy automatycznego kierowani pojazdami, takie jak radar działający w zakresie 360 stopni i zintegrowane technologie wizyjne, systemy ostrzegania przed ruchem z kierunków prostopadłych, systemy unikania kolizji i wiele innych systemów mających na celu zminimalizowanie skutków wypadków.

• Kompleksowe systemy łączności, współpracujące bezproblemowo z popularnymi smartfonami. Połączenie wszystkich kluczowych strategii zapewniających łączność, tak by zapewnić, że spełnione zostaną wymagania klientów w zakresie współpracy rozwiązań montowanych fabrycznie, działających w systemie „podłącz i używaj” oraz przeznaczonych dla niezależnego rynku części zamiennych.

• Kluczowe aplikacje z dziedziny informacji i rozrywki, zintegrowane z systemem rozrywki zamontowanym w pojeździe. Smartfony łączące się za pomocą systemu Bluetooth i WiFi, w celu umożliwienia bezprzewodowego przesyłania danych w całym pojeździe.

• System rozpoznawania głosu, wyposażony w układ rozpoznający naturalny język, co zwiększy jego dokładność i będzie uzupełniać system rozpoznawania kluczowych słów.

• Oprogramowanie sterujące zleconymi zadaniami i technologie rozpoznawania poziomu koncentracji kierowcy, służące do monitorowania uwagi kierowcy i minimalizacji – w inteligentny sposób – aktywności wtedy, kiedy poziom rozproszenia kierowcy może być potencjalnie wysoki.

• Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości z możliwością rekonfiguracji, pozwalające na uzyskanie atrakcyjnej stylistyki i unikalnej personalizacji, odpowiadającej indywidualnym gustom klienta.

Na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej (Consumer Electronics Show) CES 2014, które odbędą się w Las Vegas Convention Center zaprezentuje swoje produkty i usługi ponad 3 200 wystawców.

D 3_Sensor