CHEVROLET: CAMARO COUPE NA ULICACH W POLSCE

Camaro w wersji coupé w kolorze Pomarańczowym Inferno z czarnymi matowymi pasami jest pierwszym egzemplarzem tego sportowego modelu odebranym przez klienta w Polsce. Zbigniew Łyszczarz, prezes firmy Antiques Wood, odebrał kluczyki do auta z rąk Piotra Sitkowskiego, prezesa zarządu dilera marki Chevrolet – Auto-Żoliborz w Warszawie.

– Wybrałem Camaro przede wszystkim ze względu na jego moc i przyjemność z jazdy, jaką daje – powiedział nowy właściciel samochodu. Jak typowy mężczyzna, szukałem auta, które będzie reprezentacyjne i będzie się wyróżniało, a Chevrolet idealnie spełnia moje oczekiwania.

W naszym kraju model ten oferowany jest w najwyższej wersji wyposażenia, z doskonałym silnikiem V8 o pojemności 6.2 l i mocy 405 KM, jak w przypadku przekazanego dziś auta z automatyczną skrzynią biegów, lub mocy 432 KM w przypadku samochodu z manualną sześciostopniową skrzynią biegów.

Ten kultowy samochód sportowy, lider segmentu w Stanach Zjednoczonych, trafił w pierwszych miesiącach sprzedaży w Europie do 600 odbiorców. Do Polski przyjeżdżają właśnie pierwsze egzemplarze, zamówione pod koniec 2011 roku.

– Do tej pory zebraliśmy zamówienia od kolejnych 10 klientów, którzy zdecydowali się na zakup tego legendarnego modelu. Samochody te są w tej chwili w fazie produkcji lub w drodze do Polski – powiedział Maciej Całka, dyrektor sprzedaży Chevrolet Poland.

Do tej pory w naszym kraju największym zainteresowaniem cieszyło się Camaro w wersji coupé z automatyczną skrzynią biegów w kolorze czarnym. Kolejne egzemplarze już wkrótce trafią do klientów.