CHEVROLET: CAMARO HOT WHEELS EDITION NA TARGACH

Che 7_3

Czy chcieliście kiedyś usiąść za kierownicą swojego ulubionego „resoraka”? Wasze marzenie może teraz zostać spełnione za sprawą Chevroleta Camaro Hot Wheels Edition.

Model przypomina dziecięce lata wszystkim tym, którzy kiedyś bawili się samochodzikami. Hot Wheels to nazwa kolekcji małych aut w skali 1:64 (a później 1:43) tworzonych od 1968 roku przez amerykańską firmę Mattel. W 1968 roku wprowadzono na rynek szesnaście „resoraków”, z których pierwszym był ciemnoniebieski Chevrolet Custom Camaro.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Chevrolet Camaro Hot Wheels Edition zadebiutował podczas targów SEMA w Las Vegas i jest pierwszym pełnowymiarowym modelem Hot Wheels w wersji produkcyjnej, sprzedawanym przez producenta samochodów. Model będzie oferowany w ściśle ograniczonej – limitowanej – liczbie egzemplarzy w wybranych punktach dilerskich Chevroleta w Europie.

Pod maską Chevroleta Camaro Hot Wheels Edition pracuje silnik V8 o pojemności 6,2 litra, połączony z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Samochód łączy zewnętrzny styl sportowego wariantu Camaro ZL1 z niebieskim lakierem nadwozia Kinetic Blue oraz niepowtarzalnymi akcentami graficznymi.

Che 8_3

Pozostałe elementy wyróżniające się w nadwoziu to:
– tylny spoiler ZL1;
– górna osłona chłodnicy ZL1;
– pakiet nakładek obejmujący przedni spojler oraz boczne progi;
– czarne obręcze aluminiowe o średnicy 20 cali;
– matowe wykończenie maski silnika i czarna listwa na tylnym panelu pomiędzy lampami;
– emblematy dekoracyjne na nadkolach w kształcie płomieni;
– logotypy Hot Wheels na osłonie chłodnicy i pokrywie bagażnika.

Czarna, skórzana tapicerka wnętrza została zaakcentowana czerwono-czarnymi przeszyciami dekoracyjnymi siedzeń oraz logotypami Hot Wheels umieszczonymi na przednich fotelach.

Che 9_3

Model Camaro Hot Wheels Edition był wystawiany podczas zakończonych ostatnio paryskich targów branżowych „Foire de Paris”. Samochód został zapakowany w gigantyczne pudełko, dając wszystkim zwiedzającym okazję do wykonania niepowtarzalnego zdjęcia pamiątkowego.

„Foire de Paris” to największe we Francji targi oferujące możliwość zapoznania się z kulturami całego świata oraz najnowszymi trendami dekoracji domu i otoczenia. Wzięło w nich udział ponad 2000 wystawców, a w halach wystawienniczych pojawiło się w tym roku ponad 700 000 zwiedzających z całej Europy.