CHEVROLET: CORVETTE STRINGRAY COUPE W SALONACH

Chevrolet 2-288416

Chevrolet rozpoczął dostawy nowego modelu Corvette Stingray Coupe 2014 do salonów dilerskich w USA. Fabryka w Bowling Green wyprodukowała około 1 000 sztuk modelu z przeznaczeniem dla klientów indywidualnych.

Większość z tych aut ma trafić do dilerów w ciągu kilku najbliższych tygodni. Corvette Stingray 2014 to siódma generacja samochodu sportowego Chevroleta, który od czerwca 1981 roku jest budowany wyłącznie w fabryce w Bowling Green.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Zakład został poddany modernizacjom wartym 131 milionów dolarów, z czego około 52 miliony dolarów przeznaczono na nową nadwoziownię do produkcji aluminiowej ramy pojazdu. Proces wytwarzania tego nowego komponentu po raz pierwszy w dziejach odbywa się na miejscu w fabryce.

Źródłem napędu jest silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 l współpracujący z siedmiobiegową przekładnią manualną wyposażoną w technologię aktywnego dostosowywania obrotów. Chevrolet Corvette Stingray 2014 wyposażony w sportowy układ wydechowy rozwija 460 KM (343 kW) mocy przy 6000 obr./min. oraz 630 Nm (465 lb-ft) maksymalnego momentu obrotowego przy 4600 obr./min. Jest to więc najmocniejszy standardowy Chevrolet Corvette w historii, przyspieszający od 0 do 96 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Charakteryzuje się również niższym zużyciem paliwa niż poprzednik.

Chevrolet Corvette siódmej generacji wejdzie do sprzedaży w wybranych krajach europejskich pod koniec tego roku. Eksperci ds. technicznych Chevroleta prowadzą obecnie gruntowne testy dwóch egzemplarzy tego modelu na europejskich drogach w zróżnicowanych warunkach eksploatacji.

Chevrolet 3-288414