CHEVROLET: CRUZE KOMBI Z NOWYMI DODATKAMI

Chevrolet-Cruze 1-282618

Zima jeszcze nie odpuściła, choć czuć już wiosnę, a wielu zwolenników białego szaleństwa wybiera się w góry swoimi samochodami. Przydatność samochodów osobowych do długich podróży różni się w zależności od modelu.

To, czy samochód nadaje się do długich podróży w głównej mierze zależy od ilości miejsca, jaką oferuje w kabinie pasażerskiej i bagażniku, a także od właściwości jezdnych, komfortu jazdy oraz skutecznego wygłuszenia hałasów. Inne czynniki wpływające na jakość podróżowania związane są z technologią, która ułatwia nawigowanie i parkowanie pojazdu w trudno dostępnych miejscach.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Wprowadzając na rynek nowy model Cruze w wersji kombi, Chevrolet udowodnił, że wysoki poziom komfortu podróżowania nie musi wiązać się z wysoką ceną zakupu auta.

Jako najnowszy członek rodziny popularnego modelu Cruze, wersja kombi oferuje użytkownikowi do 1 478 litrów przestrzeni bagażowej zamkniętej w nadwoziu o kompaktowych wymiarach. Samochód jest przy tym bezpieczny, co potwierdzają wyniki testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP, a także wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem. Podczas dłuższych wycieczek samochodowych hałas docierający do wnętrza pojazdu może negatywnie wpływać na samopoczucie pasażerów, dlatego inżynierowie Chevroleta skupili się na odizolowaniu odgłosów pracy i wibracji silnika oraz zawieszenia, które przedostają się do kabiny.

Chevrolet-Cruze 2-281357

W tym celu zastosowano nylonowe przegrody dźwiękoszczelne, które umieszczono w strategicznych miejscach nadwozia, oraz maty wygłuszające uzupełnione specjalnymi wkładkami tłumiącymi. Do pasażerów dociera mniej dźwięków z zewnątrz również dzięki zastosowaniu trójwarstwowej podsufitki.

Wykorzystane rozwiązania szczególnie dobrze sprawdzają się w modelach wyposażonych w wysokoprężne silniki o pojemności 2,0 i 1,7 litra, których stonowane odgłosy pracy w niczym nie przypominają hałasów docierających do uszu pasażerów w autach z dieslami starszego typu.

Oprócz tempomatu i czujników parkowania w średniej i najwyższej wersji wyposażeniowej modelu Cruze kombi zastosowano również rozbudowane funkcje przyłączeniowe. Technologia Chevrolet MyLink, zbudowana w oparciu o siedmiocalowy, kolorowy ekran dotykowy połączony z kamerą cofania, jest elementem rzadko spotykanym w tym przedziale cenowym.

Chevrolet-Cruze 3-282619

Technologia Chevrolet MyLink pozwala wyświetlać zawartość kompatybilnego smartfona z systemem IOS i Android na zintegrowanym wyświetlaczu dotykowym. Od marca tego roku modele Chevroleta z technologią Chevrolet MyLink zostaną wyposażone w funkcję Siri Eyes Free, czyli inteligentnego asystenta, który wykonuje polecenia głosowe wydane przez użytkownika.

Dodatkowo dla modeli wyposażonych w system MyLink dostępna będzie nawigacja w formie aplikacji BringGo. Aplikacja ta będzie wyświetlać trasę ze smartfona na wyświetlaczu dotykowym. BringGo zawiera funkcję asystenta pasa ruchu, który wskazuje kierującemu odpowiedni pas do poruszania się. BringGo może także dostarczać bieżące raporty na temat ruchu drogowego. Dostęp do tej funkcji wymaga stałego połączenia z Internetem przez smartfona.

System MyLink umożliwia również przeglądanie zdjęć oraz plików wideo zapisanych w pamięci smartfona (tylko podczas postoju). W związku z tym w zakresie systemów multimedialnych Chevrolet Cruze kombi również wyznacza nowe standardy w swoim przedziale cenowym.