CHEVROLET: NHTSA – VOLT JEST BEZPIECZNY

Otrzymaliśmy oświadczenie firmy GM, w skład której wchodzi marka Chevrolet, w sprawie zamknięcia dochodzenia agencji NHTSA dotyczącego modelu Volt. Chodziło o zamontowanie w samochodzie akumulatora, który w przypadku kolizji mógłby wywołać zapalenie się pojazdu.

“Decyzja amerykańskiej Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) w sprawie zamknięcia dochodzenia jest zgodna z wynikami naszych wewnętrznych testów i badań. Wprowadzenie modyfikacji technicznych ogłoszone przez General Motors 5 stycznia 2012 roku zapewni akumulatorowi dodatkową ochronę i zminimalizuje ryzyko pożaru, do którego może dojść po kilku dniach lub tygodniach od groźnego w skutkach wypadku zakończonego dachowaniem.

Dobrowolne działania podjęte przez GM mają na celu uczynienie bezpiecznego samochodu jeszcze bezpieczniejszym. Chevrolet Volt otrzymał wiele wyróżnień w zakresie bezpieczeństwa przyznawanych przez niezależnie organizacje, w tym tytuł Top Safety Pick amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS).

Koncern GM jest dumny z wysokiego poziomu technologicznego zaawansowania, jaki reprezentuje Chevrolet Volt. Doceniamy też niesłabnące zaufanie naszych klientów wobec tego modelu. Naszym nadrzędnym celem zawsze będzie dobro odbiorców i zapewnienie im spokoju ducha w codziennej eksploatacji”.

Tak więc Chevrolet Volt jest już w pełni bezpieczny, co potwierdziły też testy – pięć gwiazdek – przyznanych przez Euro NCAP.