CHEVROLET: PRZEJEDŹ SIĘ PROTOTYPEM CORVETTE

Entuzjaści, którzy włączą swoje PlayStation3 (PS3) będą mieli szansę zapisać się na kartach historii modelu Corvette. Firmy Chevrolet i Sony Computer Entertainment America LLC (SCEA) po raz pierwszy w dziejach dają graczom możliwość pobrania z Internetu zakamuflowanego testowego prototypu modelu Corvette C7 jako pojazdu, którym można uczestniczyć w wirtualnych wyścigach w grze Gran Turismo5 przeznaczonej dla systemu PS3.

W opracowaniu realistycznego stylu jazdy prototypu Corvette siódmej generacji, do którego dostęp ma obecnie jedynie kilka osób na całym świecie, pomagała Chevroletowi firma Polyphony Digital Inc., która stworzyła nagrodzoną serię gier Gran Turismo.

Podczas prac nad wirtualnym prototypem Chevroleta Corvette wiele uwagi poświęcono dopracowaniu najdrobniejszych detali, od zagnieceń i pofałdowania materiału kamuflującego do charakterystyki jazdy, którą obecnie inżynierowie Chevroleta dopracowują przed oficjalną premierą auta w styczniu przyszłego roku.

– Do dziś tylko najbardziej doświadczeni kierowcy z zespołu Corvette mogli testować osiągi prototypów na najbardziej wymagających torach na całym świecie – powiedział Chris Perry, wiceprezes Chevroleta ds. globalnego marketingu. Teraz, dzięki wyjątkowej współpracy z twórcami Gran Turismo, możemy po raz pierwszy w historii dać taką szansę wszystkim fanom samochodów sportowych.

Gracze uczestniczący w wirtualnych zmaganiach w serii Gran Turismo mają do dyspozycji wszystkie sześć generacji Chevroleta Corvette, który jest jednym z najpopularniejszych modeli w grze. Zakamuflowany model Corvette C7 jest już dostępny do pobrania poprzez PlayStation Store z poziomu systemu PlayStation3 bez dodatkowych opłat. Samochód będzie można przetestować na najsłynniejszych torach świata, łącznie z Daytona International Speedway i Nurburgring, gdzie zespół Chevroleta dopracowywał właściwości jezdne prawdziwego modelu Corvette.

– W serii Gran Turismo debiutowało już wiele modeli samochodów, dlatego cieszymy się, że Chevrolet pokaże swój najnowszy prototyp w naszej grze – powiedział Kazunori Yamauchi, prezes Polyphony Digital Inc. Jako fani motoryzacji jesteśmy niezmiernie podekscytowani faktem, że dajemy wszystkim entuzjastom na całym świecie możliwość poznania prototypu Chevroleta Corvette siódmej generacji, co w innych warunkach nie byłoby możliwe.

Od czasu debiutu seria Gran Turismo sprzedała się na całym świecie w ponad 67 milionach egzemplarzy i pozostaje najlepiej sprzedającą się serią wszech czasów oferowaną wyłącznie dla systemu PlayStation.

Nowy Chevrolet Corvette 2014 zadebiutuje w niedzielę 13 stycznia 2013 roku. Fani mogę też wziąć udział w dyskusji na temat nowego modelu, a także śledzić najnowsze wpisy na Facebooku facebook.com/corvette i Twitterze @Chevrolet(#Corvette).