CHEVROLET: ROŚNIE SPRZEDAŻ – TERAZ CRUZE KOMBI

Od początku 2012 roku zostało zarejestrowanych w Polsce 8 338 nowych Chevroletów. Jest to rezultat o 54 procent lepszy niż w analogicznym okresie 2011 roku. Największe wzrosty sprzedaży w tym czasie osiągnęły modele Cruze oraz Orlando.

Od początku roku zarejestrowano w Polsce 1 601 egzemplarzy nowych Cruze’ów, w porównaniu do 780 egzemplarzy w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku. Model Orlando znalazł 930 nabywców, w porównaniu do 392 egzemplarzy zarejestrowanych w pierwszych 9 miesiącach ubiegłego roku.

– Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży modelu Cruze jest spowodowany między innymi bardzo dużą popularnością wprowadzonej do sprzedaży w połowie 2011 roku pięciodrzwiowej wersji modelu. Właśnie rozszerzamy ofertę również o wersję kombi – powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Cruze’a w wersji hatchback już w pierwszym kwartale sprzedaży kupiła taka sama liczba osób, co obecną na rynku od 2009 roku wersję czterodrzwiową, a obecnie ta wersja nadwoziowa stanowi 2/3 wszystkich sprzedawanych Cruze’ów. Gama modelu Cruze rozszerzona została także o dwie nowe wersje napędowe – benzynowy silnik 1.4 T o mocy 140 KM oraz wysokoprężną jednostkę o pojemności 1.7 l i mocy 130 KM.

W salonach sprzedaży pojawiają się już pierwsze egzemplarze Orlando z nową jednostką napędową – turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1.4 l. Jest to kolejna wersja obok oferowanych do tej pory silników: benzynowego 1.8 l oraz wysokoprężnego 2.0 l.

Chevrolet dalej wzmacnia swoją ofertę rynkową w Polsce. Tylko do końca października Chevrolet Poland oferuje wybrane wersje modeli Aveo, Orlando oraz Captiva w specjalnych cenach.