CHEVROLET: SPARK TYPOWO KOBIECYM MODELEM

Spark 1-286786

Spark, jeden z najlepiej sprzedających się miejskich modeli Chevroleta w Europie, zyskał szczególną sympatię Europejek – dane firmy potwierdzają, że w Europie 59 procent właścicieli Sparka to kobiety.

W Polsce panie stanowią połowę osób kupujących najmniejszy model Chevroleta. Spark to praktyczny samochód, wyróżniający się ciekawymi kolorami lakieru i nowoczesną, ekspresyjną stylizacją nadwozia. Auto jest łatwe w prowadzeniu i łamie stereotypy dotyczące wyglądu i właściwości jezdnych niewielkiego samochodu oferowanego w przystępnej cenie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Chevrolet Spark pełnia potrzeby młodych kierowców kupujących swoje pierwsze auto, zabieganych mam, które potrzebują drugiego środka transportu, jak również emerytów szukających niewielkiego auta miejskiego.

Ivana, właścicielka Sparka z Chorwacji, uwielbia swój samochód, ponieważ dzięki niemu może czerpać dużą przyjemność z jazdy.

Spark 2-286785

– Kocham mojego Sparka, gdyż jest częścią mnie. Zawsze mnie uszczęśliwia i inspiruje, więc staram się o niego dbać, aby zawsze wyglądał fantastycznie. Szukając samochodu dla siebie natrafiłam na Sparka – jego nowoczesne, sportowe linie zafascynowały mnie do tego stopnia, że zakochałam się w nim. Samochód dobrze się prowadzi, jest oszczędny i ma przydatne wyposażenie, łącznie z klimatyzacją. Mogę również podłączyć do pokładowego radia swój odtwarzacz MP3. Nazwałam go ‘dzidziuś’, bo jest taki słodki – mówi przedszkolanka.

Alex z Wielkiej Brytanii – to zapracowana mama w rodzinie zastępczej, opiekująca się dziewięciorgiem dzieci. Dla niej Spark jest swoistym kołem ratunkowym. Jej dzieciom podoba się „uśmiech” auta oraz jego przestronne wnętrze, w którym mogą miło spędzać czas.

– Lubimy naszego Sparka, ponieważ jest kompaktowy na zewnątrz i duży w środku, a także oferuje mnóstwo przydatnych schowków na wszelkie przedmioty, które noszą ze sobą dzieciaki – poczynając od zabawek, a kończąc na tornistrach szkolnych – twierdzi Alex.

34 procent właścicieli Chevroleta Sparka to rodziny z dziećmi. W 2009 roku samochód zdobył cztery z pięciu gwiazdek w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, uzyskując 81 procent w zakresie ochrony dorosłych pasażerów i 78 procent w kategorii ochrony dzieci przewożonych na pokładzie samochodu.

Spark 3-283199

W najnowszej wersji modelu Spark wysoko umieszczone trzecie światło stopu z diodami LED zostało zintegrowane ze spoilerem umieszczonym nad tylną szybą, dzięki czemu kierowca ma lepszą widoczność do tyłu. Co więcej, w przeciwieństwie do wielu konkurentów, Spark na pięcioro drzwi i pięć siedzeń, w związku z czym jest idealnym drugim autem w rodzinie. Długi rozstaw osi pozwolił konstruktorom ograniczyć liczbę elementów wnikających do kabiny pasażerskiej, więc rodziny mogą wykorzystać całą przestrzeń dostępną pomiędzy osiami.

Niezależność każdego dnia

Z kolei 22 procent nabywców Sparka to emeryci. Brigitte z Belgii przyznaje, że Spark daje jej niezależność, w związku z czym może w dowolnej chwili odwiedzić wnuki lub jechać na zakupy. Model ujawnia swoje talenty podczas jazdy w mieście. Auto ma niewielkie wymiary: zaledwie 3640 mm długości i 1597 mm szerokości – stąd zmieści się w najwęższe miejsce parkingowe i bez problemu wjedzie w wąską uliczkę.

Oferowane są dwa silniki benzynowe o pojemności 1,0 l i 1,2 l. Spark jest dostępny z elektronicznym systemem stabilizacji toru jazdy (ESC), obejmującym kontrolę trakcji, a także układ zapobiegający blokowaniu się kół podczas hamowania – wszystko to zapewnia doskonałą stabilność na drodze.