CHEVROLET: TO BYŁ REKORDOWY ROK

Chevrolet zakończył rok 2011 rekordowym wynikiem w historii marki na polskim rynku. W ciągu całego roku sprzedanych zostało w Polsce aż 7 783 nowych Chevroletów, co oznacza 26-procentowy wzrost (1 613 egzemplarzy) w porównaniu do 2010 roku (6 170 samochodów).

– Pomimo niesprzyjających prognoz i trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym, z optymizmem wchodzimy w rozpoczynający się, 2012 rok – mówi Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland. Bardzo dobre przyjęcie naszych nowych modeli oraz stale rosnąca sprzedaż świadczą o tym, że trafiamy w potrzeby Polaków. Czekający nas pełny rok sprzedaży niedawno wprowadzonych nowości, premiera Cruze’a w wersji kombi oraz debiut Chevroleta Malibu z pewnością pomogą nam zrealizować nasze plany.

W grudniu nabywców znalazły 1024 egzemplarze nowych Chevroletów – tym samym ustanowiony został kolejny rekord, ponieważ nigdy wcześniej w historii Chevroleta w Polsce nie sprzedano w jednym miesiącu większej liczby samochodów. W porównaniu do grudnia 2010 roku sprzedaż wzrosła aż o 62 proc.

Najpopularniejszym modelem w naszym kraju w 2011 roku było Aveo, którego sprzedano 3 702 egzemplarze, czyli o 21 proc. więcej niż rok wcześniej. Kolejne miejsce na liście najpopularniejszych modeli w gamie Chevroleta zajmuje Spark, którego w minionym roku sprzedano 1 363 egzemplarze, czyli o 50 proc. więcej, a miejsce na podium zajął też Cruze z wynikiem sprzedaży na poziomie 1 317 sztuk, czyli aż o 83 proc. więcej. W tym ostatnim przypadku na wzrost sprzedaży wpływ miała coraz większa popularność modelu w wersji czterodrzwiowej, ale także wprowadzenie do oferty w tym roku tego popularnego kompaktu z pięciodrzwiowym nadwoziem. Dobrze przez klientów został przyjęty siedmioosobowy van Orlando, którego sprzedaż wyniosła 668 sztuk.