CHEVROLET: VOLT LAUREATEM ECOBEST 2012

Chevrolet Volt oraz bliźniaczy model Opel Ampera zostały tegorocznymi laureatami nagrody ECOBEST przyznawanej przez członków organizacji AUTOBEST. Na początku roku Volt zdobył tytuł Samochód Roku 2011 Ameryki Północnej, a także został uznany za Najbardziej Ekologiczny Samochód Roku 2011 przez jurorów konkursu World Car of the Year 2011 (Światowy Samochód Roku 2011).

Volt jest oferowany w Stanach Zjednoczonych od końca 2010 roku, natomiast sprzedaż modelu w wybranych punktach dilerskich Chevroleta w Europie rozpocznie się w listopadzie tego roku.

Przewodniczący jury, Ilja Seliktar, powiedział: „Kapituła AUTOBEST z dumą przekazuje to prestiżowe wyróżnienie rewolucyjnym modelom koncernu GM”.

Napędzany stale energią elektryczną Volt oferuje do 80 kilometrów jazdy z akumulatorowym napędem elektrycznym przy zerowym zużyciu paliwa i zerowej emisji spalin. Na tle innych samochodów o napędzie elektrycznym Volt wyróżnia się zdolnością do pracy nawet po wyczerpaniu energii akumulatora. Rozszerzony zasięg Volta, wynoszący ponad 500 kilometrów, to zasługa zaawansowanego silnika benzynowego o pojemności 1,4 litra i mocy 86 KM, który pełni rolę pokładowego generatora, zasilającego silnik elektryczny po wyczerpaniu energii akumulatora. W cyklu mieszanym Volt emituje zaledwie 27 gramów dwutlenku węgla na kilometr i zużywa 1,2 litra paliwa na 100 kilometrów. Jazda Voltem w każdym klimacie zarówno w terenie miejskim, jaki i poza nim nie wymaga kompromisów.

Nowe Aveo jest drugim modelem marki Chevrolet, który staje do walki o tytuł AUTOBEST 2012. Zwycięzca wyłoniony spośród pięciu finalistów zostanie ogłoszony 15 grudnia 2011 roku.

Więcej na www.autobest.org/new/