CIEKAWY FINAŁ COVAL PUCHARU POLSKI OFF-ROAD PL

Podczas weekendu na terenach podkrakowskiej gminy Czernichów, zmierzą się najlepsze załogi off-roadu przeprawowego w Polsce. W piątek – 19 października zaczyna się finałowa runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL, która wyłoni zwycięzców tegorocznego cyklu.

Zawodnicy w pierwszej kolejności powalczą w Prologu, który ustali pozycje startowe do I etapu. Ten będzie rozgrywany już następnego dnia – w sobotę o świcie. Po pokonaniu wymagającej trasy, dla której ustalono limit czasowy 6 godzin, załogi nie będą miały zbyt wiele czasu na odpoczynek – już o 14:00 startuje bowiem 2. etap. W tym przypadku zawodnicy będą mieli dodatkowe utrudnienie – końcówka rywalizacji będzie odbywała się bowiem już w scenerii wieczornej.

A dla tych, którzy dotrwają do rana – ostatni – 3. etap, który pozwoli na wyłonienie zwycięzców tegorocznego cyklu COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL. Tabele wyników po ostatnich dwóch rundach udowodniły, że jeszcze wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza że zawodnicy przyzwyczajeni do olsztyńskich szlaków, w tym roku zmierzą się z terenem zupełnie nowym.

A trasa przygotowana w okolicach Krakowa obfituje w zróżnicowane i jednocześnie wymagające przeszkody terenowe. Na pewno nie zabraknie błota, trawersów, odcinków kamienistych i wody.

Będzie więc na co popatrzeć!