CITROEN: C4 X DEBIUTUJE W POLSKICH SALONACH MARKI

Salony marki Citroen zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcą poznać z bliska gamę modeli C4 X

Citroen C4 X i e-C4 X z napędem elektrycznym to elegancki samochód o unikatowej koncepcji, przeznaczony dla klientów, którzy szukają atrakcyjnej alternatywy dla kompaktowych sedanów i SUV-ów. Stylistyka Citroena e-C4 X i C4 X nawiązuje do większego modelu – Citroena C5 X.


Zobacz także:

MERCEDES-BENZ: NOWY GLC COUPE PRZEBOJEM W RODZINIE SUV-ÓW
 

PREMIERY


 

Design samochodu wyłamuje się z tradycyjnych definicji nadwozia i proponuje klientom innowacyjną alternatywę. Łączy elegancką sylwetkę fastbacka z nowoczesnym wyglądem SUV-a oraz ponadczasowym wyrafinowaniem i przestronnym wnętrzem sedana. Nowe modele ze swoją długością nadwozia 4,6 m idealnie wpisują się w gamę marki pomiędzy hatchbacka C4 o długości 4,36 m i Citroena C5 X, który ma długość 4,8 m. Rozstaw osi 2,67 m jest taki sam jak w hatchbacku C4. Obie wersje są opracowane na platformie CMP.

Nowe Citroeny e-C4 X i C4 X są wyposażone w system informacyjno-rozrywkowy nowej generacji, który po raz pierwszy pojawił się w Citroenie C5 X. Składa się na niego m.in. ekran HD 10”, który można w pełni spersonalizować. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa dostępny jest też pakiet Citroen Connect, który uzupełnia funkcjonalności systemu My Citroen Drive Plus.

Kierowcy i pasażerowie wsiadający do Citroena e-C4 X i C4 X mogą liczyć na wysoki poziom komfortu podróżowania w bezstresowych warunkach, dających poczucie spokoju. To efekt programu Citroen Advanced Comfort, który obejmuje wszystkie aspekty podróżowania samochodem: od komfortu prowadzenia, który ma ułatwiać życie kierowcy, poprzez komfort podróżowania polegający na ułatwieniu dostępu do wnętrza i schowków, aż po komfort użytkowania dzięki prostemu i intuicyjnemu korzystaniu z zaawansowanych technologii i funkcji samochodu.

Citroen C4 X jest dostępny ze sprawdzonymi, efektywnymi energetycznie i wysokowydajnymi silnikami spalinowymi Citroena:

PureTech 100 Stop&Start Euro 6.4 z mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów,
PureTech 130 Stop&Start Euro 6.4 z automatyczną skrzynią biegów EAT8,
BlueHDi 130 Stop&Start Euro 6.4 z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Citroen e-C4 X jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 100 kW (136 KM). Zasięg elektrycznego e-C4 X wynosi do 360 km w cyklu WLTP. Oferuje on również możliwość szybkiego doładowania akumulatora i zwiększenia zasięgu o 100 km w ciągu zaledwie 10 minut za pomocą ładowarki 100 kW DC.

Citroeny e-C4 X i C4 X pojawiają się już w polskich salonach marki. Zainteresowani jazdą testową nowym modelem mogą już umawiać ją u dealerów marki.