CITROEN: ELEKTRYCZNYM C-ZERO DOOKOŁA ŚWIATA

11 lutego br. dwaj młodzi inżynierowie wyruszą za kierownicą Citroena C-ZERO w pierwszą wyprawę dookoła świata seryjnym samochodem elektrycznym! Rozpoczynająca się w Strasbourgu i licząca 25 000 kilometrów trasa poprowadzi dwóch podróżników przez 17 krajów przez 8 miesięcy kosztem zaledwie 250 euro w przeliczeniu na energię elektryczną!

80 lat po sukcesie wielkiego wyzwania, jakim była zorganizowana przez Citroena Żółta Wyprawa, marka podejmuje nową, ambitną przygodę!

“Jeżeli samochód elektryczny jest w stanie odbyć podróż dookoła świata, to każdy może jeździć nim np. na zakupy” – tą właśnie dewizą kierują się 27-letni Xavier Degon, inżynier w EDF oraz 28-letni Antonin Guy, konsultant w Capgemini Consulting. To dwaj młodzi pasjonaci, którzy postanowili zostać pionierami ambitnego przedsięwzięcia: pierwszej wyprawy dookoła świata seryjnym samochodem elektrycznym. Celem tej światowej premiery pod hasłem „Odysei elektrycznej” jest promowanie mobilności z napędem elektrycznym.

Podróżnicy zasiądą za kierownicą Citroena C-ZERO, który jest pierwszoplanowym bohaterem tej wyprawy. Miejski model francuskiej marki z napędem elektrycznym ma już na swoim koncie ponad 2800 zamówień od momentu wprowadzenia na rynek pod koniec 2010 roku. Teraz Citroen podejmuje nową, ambitną przygodę promującą technologię ‘Full Electric’, stanowiącą rozwiązanie w zakresie mobilności, w które marka niezbicie wierzy.

Rozpoczynająca się w dniu 11 lutego br. w Strasbourgu i zaplanowana na 200 dni trasa liczy 25 000 km i biegnie przez 17 krajów, przecinając amerykańskie Góry Skaliste, Japonię, jedwabny szlak od Chin do Kazachstanu i Europę Środkową. Długa podróż będzie okazją do ponad 300 ładowań Citroena C-ZERO, podczas których odbędzie się wiele ciekawych spotkań. Za pośrednictwem strony internetowej (www.electric-odyssey.com) dwaj podróżnicy zapraszają wszystkich, którzy znajdą się na ich trasie, aby zostali “Pluggerami”, czyli udostępnili swoje gniazdko elektryczne i przyczynili się do powodzenia wyprawy!