CITROEN: KOLARZ RAFAŁ MAJKA W DS 3 ORAZ DS5

Citroen 1_DS5

Citroëna od lat współpracuje ze sportowcami w kraju i za granicą. Wspierał m. in. Roberta Korzeniowskiego, ikonę polskiego sportu, był partnerem Kingi Baranowskiej oraz Tomasza Cichockiego.

Osób o nieugiętej woli walki, które potrafiły odnaleźć w sobie odwagę, by stawić czoła najbardziej ekstremalnym warunkom. Za granicą ambasadorem marki został m.in. kolarz Peter Sagan, przedstawiciel dynamicznej generacji sportowców, który ma już na swoim koncie sukcesy na arenie międzynarodowej. Teraz do grona sportowych osobowości dołącza Rafał Majka, młody, ambitny i utalentowany kolarz, który stoi u progu swojej kariery.


Zobacz także:
SPORT


– Współpraca z Rafałem jest częścią strategii biznesowej, realizowanej z powodzeniem na rynkach, na których Citroën jest obecny. Wynika ona z systemu wartości marki. Od lat poszukujemy i z sukcesem współpracujemy z osobami wytrwałymi, energicznymi, które nie boją się stawiać przed sobą ambitnych celów i konsekwentnie je realizują. Jestem przekonany, że Rafał Majka jest właśnie taką osobą – powiedział Jacek Trojanowski, dyrektor generalny Citroën Polska.

Citroen 2_Polska

Kariera Rafała Majki nabierała tempa w 2013 roku, wcześniej poważna kontuzja kolana uniemożliwiła zawodnikowi wzięcie udziału w Giro d’Italia, który po Tour de France jest największym kolarskim wyścigiem na świecie. W tym roku polski zawodnik, startujący w barwach profesjonalnej duńskiej drużyny, ma już za sobą pierwsze sukcesy: w Tour de Pologne, przez cztery etapy jechał w koszulce lidera klasyfikacji generalnej, znalazł się również w pierwszej dziesiątce Giro d’Italia, a w wyścigu Mediolan-Turyn zajął drugie miejsce. Jednak dla Rafała to ciągle za mało.

– 19 listopada rozpoczynam zgrupowanie. W kolejnym sezonie moim celem jest start w Tour de Pologne i zajęcie miejsca na podium oraz pierwsza piątka w Giro d’Italia. Chcę dać z siebie wszystko i pokonać swoje bariery. Pamiętam kontuzję i ciężki dla mnie czas, w którym nie mogłem trenować, ale bez wyznaczania sobie ambitnych celów nie sięgnę po zwycięstwo – mówi Majka.

Kolarz będzie mógł sprawdzić się również jako kierowca. Od marki otrzyma dwa samochody linii DS, która jest symbolem kreatywności i technologii Citroëna. Modele DS3 oraz DS5 są kwintesencją stylu, elegancji oraz francuskiego wyrafinowania, dostarczając czystej przyjemności z prowadzenia. Staranność wykończenia modeli z linii DS. oraz dobór najwyższej klasy materiałów,
to prawdziwy luksus a la francaise.

Innowacyjne podejście do klasy Premium, Citroën zobrazował w modelu DS5, który uwodzi charakterem, a jego właściwości jezdne sprawiają, że każda podróż staje się wyjątkowym doświadczeniem.

Citroen 3_DS5_2