CITROEN: LINIA DS MA JUŻ DWA LATA – NOWE PLANY

Linia DS stanowi premierowe przedsięwzięcie dla marki Citroen, obecnej we wszystkich kategoriach rynku. Wyzwanie podjęte dwa lata temu może się dziś poszczycić oferowanymi na rynku modelami DS3, DS4 i DS5, które osiągnęły sprzedaż na poziomie 200 000 egzemplarzy.

To okazja dla zorganizowania DS DAYS, które odbędą się od 12 do 14 kwietnia. W programie trzech dni przewidziana jest prezentacja świata DS dla szerokiej publiczności: wizyty w zakładach produkcyjnych, jazdy próbne, a także zapowiedzi na temat przyszłości linii DS…

Linia DS: 3 modele, 2 lata

Premiera Citroëna DS3 i wraz z nim linii DS, stanowiącej uzupełnienie gamy marki i otwierającej nowe podejście do klasy samochodów Premium odbyła się w marcu 2010 roku. Lina adresowana jest do klientów poszukujących modeli wyróżniających się pod względem stylistyki, budowy, przyjemności jazdy i wyrafinowanej elegancji.

– Citroën jest producentem samochodowym pretendowanym do podjęcia tego ryzyka – podkreśla Dyrektor Generalny, Fréderic Banzet. To jedyna marką, która w swojej historii potrafiła pokazać w salonach wystawowych model 2CV obok modelu DS.

Odważne wyzwanie spotkało się z sukcesem potwierdzonym sprzedażą 200 000 samochodów w ciągu dwóch lat. Ambitna linia DS nie zamierza jednak spocząć na laurach i obiecuje przyszłość obfitującą w niespodzianki…

DS DAYS : trzy dni wspólnego świętowania

Ponieważ linia DS to przede wszystkim ogromne przedsięwzięcie ludzi ją tworzących, 13 kwietnia program DS DAYS oferuje szerokiej publiczności wyjątkowe wizyty (zapisy na stronie Citroëna na Facebooku: facebook.com/Citroen lub na stronie Citroën France: facebook.com/Citroen.France) w zakładach
produkcyjnych trzech modeli DS3, DS4 i DS5 produkowanych we Francji, w Poissy, w Mulhouse i w Sochaux.

Jest to niepowtarzalna okazja dla zwiedzających – fanów marki, klientów i publiczności – którzy będą mogli obejrzeć proces powstawania modeli należących do najwyższej klasy. Na każdym etapie produkcji precyzja wykonywanych operacji i dbałość o szczegóły świadczą o umiejętnościach zespołu produkcyjnego odpowiednio przeszkolonego dla zapewnienia najwyższego poziomu jakości produkcji.

Aby jeszcze bardziej rozsmakować się w linii DS, warto zająć miejsce za kierownicą modelu DS3, DS4 lub DS5. DS DAYS to także wyjątkowa, dostępna dla każdego okazja przetestowania w sieci handlowej wszystkich modeli linii DS. Dla miłośników rajdów WRC zaproszenie na tor Sougy koło Orléans (zapisy na stronie Citroëna na Facebooku: facebook.com/Citroen lub na stronie Citroën France: facebook.com/Citroen.France) z możliwością wykonania okrążeń testowych za kierownicą specjalnie przygotowanych Citroënów DS3. Ponadto marka szykuje niespodzianki dla klientów DS, jak chociażby wersję VOD filmu „Artysta”, którą otrzymają w prezencie.

Obchody rozpoczną się 12 kwietnia w międzynarodowym salonie marki C_42 na Polach Elizejskich, wspaniałym wieczornym koncertem na żywo, retransmitowanym od następnego dnia wyłącznie dla fanów na stronie Citroëna na Facebooku. Z tej okazji Dyrektor Generalny, Frédéric Banzet w obecności Prezesa Zarządu Grupy PSA Peugeot Citroën Philippe Varin, uchyli rąbka tajemnicy, ujawniając plany związane z linią DS, i prezentując wizerunek nowego prototypu Numéro 9, który zostanie zaprezentowany w czasie najbliższego Salonu Samochodowego w Pekinie.

Frédéric Banzet wręczy również kluczyki właścicielowi 200 000-ego egzemplarza linii DS, modelu DS5.