CITROEN RACING TROPHY POLSKA: SEZON ZAKOŃCZONY

Ci 1_130827_D3-2

Znamy już końcowe wyniki tegorocznej rywalizacji w Citroën Racing Trophy Polska. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły podczas 23. Rajdu Dolnośląskiego, który rozegrał się w miniony weekend w Kotlinie Kłodzkiej.

Najciekawsze wydarzenia miały miejsce podczas pierwszego etapu, kiedy to pogoda spowodowała, że warunki na odcinkach specjalnych były wyjątkowo trudne.


Zobacz także:
RAJDY
RAJD DOLNOŚLĄSKI 2013


Podczas dwóch widowiskowych odcinków w centrum Kłodzka, które rozpoczynały rajd najlepiej poradzili sobie Szymon Kornicki i Przemysław Bosek. Prawdziwe ściganie rozpoczęło się w trudnych warunkach – nawierzchnia dróg była mokra i śliska, a jesienna aura spowodowała, że na poboczach i cięciach było mnóstwo liści i błota. Pierwszą ofiarą, która wpadła w tę pułapkę już podczas pierwszego tego dnia OS-u, była właśnie załoga Kornicki – Bosek.

Nie udało im się skutecznie wyhamować przed skrzyżowaniem i wpadli na leżącą po drugiej stronie skarpę. Uszkodzona chłodnica uniemożliwiała dalszą jazdę i ich DS3 R3T został odholowany do serwisu.

Ci 3_103108_D3-3

Na szczęście „Korab2 Rally Team” był jak zwykle dobrze przygotowany i uszkodzenia udało się naprawić, więc zawodnicy mogli przystąpić do dalszej walki podczas drugiego etapu.

Mniej szczęścia mieli ich najgroźniejsi konkurenci do drugiego miejsca w CRTP 2013, Radosław Raczkowski i Łukasz Gwiazda. Mimo, że dostali od Kornickiego niespodziewany prezent, to popełnili taki sam błąd i to dokładnie w tym samym miejscu, tylko podczas drugiego przejazdu tego odcinka. Uszkodzenia w rajdówce były podobne, z tą jednak różnicą, że przez zniszczony układ dolotowy do silnika dostały się zanieczyszczenia i jednostka napędowa uległa poważnej awarii.

Tym samym o dalszej jeździe nie było mowy, mimo że pozostałe części udało się wymienić na wieczornym serwisie. W ten sposób Kornicki z Boskiem mogli świętować drugie miejsce w tegorocznym programie Citroena i tytuł wicemistrzowski w klasie 2WD. Do rozstrzygnięcia pozostawała jednak kwestia drugiego miejsca w klasie 5-tej, gdzie Raczkowski i Gwiazda mieli nad nimi jeden punkt przewagi.

Ci 4_113122_D300

Zwycięzcy tegorocznego Citroën Racing Trophy Polska, Jan Chmielewski i Robert Hundla, po tym rajdzie mieli szansę wedrzeć się do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski i dobrym wynikiem przypieczętować, nie tylko sukces w rozgrywkach Citroëna, ale również tytuły mistrzowskie w „ośce” oraz klasie 5-tej. Od początku wprowadzili spokojne, ale jednocześnie skuteczne tempo, które pozwoliło im wywieźć z Polanicy Zdroju kolejne punkty, i nagrodę w wysokości 4000 Euro za zwycięstwo w ostatniej tegorocznej rundzie CRTP.

Swój plan zrealizowali w 100 procentach, mimo że jak podkreślał na mecie zawodnik „REVICO – Neo rally team”, przejechanie mocno zróżnicowanych OS-ów dolnośląskiej imprezy nie należało do łatwych. W sumie w tym roku byli najszybsi czterokrotnie, raz ustępując Raczkowskiemu podczas Rajdu Polski i raz nie kończąc zawodów w Rzeszowie, tym samym całkowicie dominując rywalizację w sezonie 2013.

Kornicki z Boskiem nie potraktowali ostatniego etapu zachowawczo. Ich tempo było szybkie, przez co wygrali klasyfikację 2WD, w drugim dniu i bez problemów dowieźli cenne punkty, dające im tytuły wicemistrzowskie na koniec sezonu, podkreślając swoje osiągnięcie piątym miejscem w generalce drugiego dnia rajdu.

Ci 5_153818_D3-3

Warto odnotować, że zawodnicy Citroën Racing Trophy Polska obsadzili wszystkie miejsca na podium i zdobyli w tym roku wszystkie tytuły mistrzowskie w prestiżowej klasie 2WD. Zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości! Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego programu Citroën Racing Trophy 2014.

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa Citroën Racing Trophy Polska 2013:
1. Chmielewski / Hundla – 111 pkt.;
2. Kornicki / Bosek – 54 pkt.;
3. Raczkowski / Gwiazda – 45 pkt.;
4. Typa / Gospodarczyk – 30 pkt.;
5. Taylor / Marshall – 6 pkt.;
6. Nivette / Gołda – 0 pkt.;

Ci 2_185906_D3-2