CONTINENTAL: AUTOPILOT W AUCIE JUŻ ZA 3 LATA

automated_1

Firma Continental jako pierwsza na świecie uzyskała pozwolenie na testowanie samodzielnie poruszającego się samochodu w ruchu ulicznym. Do jego budowy wykorzystano podzespoły oferowane przez niemiecki koncern.

Continental zapowiada, że już w 2016 roku zaoferuje rozwiązania umożliwiające pojazdom częściowo samodzielne poruszanie się po drogach. Samochód wyposażony w seryjnie produkowane podzespoły, które umożliwiają mu taką jazdę, jest testowany na drogach publicznych stanu Nevada w USA.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pojazd przejechał już około 25 tys. kilometrów. Continental jest pierwszą na świecie firmą, która otrzymała zgodę na takie testy.

– Samochody z autopilotem są naturalnym etapem na drodze rozwoju systemów wsparcia kierowców, które obecnie są w sprzedaży. Samochód przyszłości będzie oferował automatyczne prowadzenie w różnych warunkach – np. w korkach lub na placu budowy. Kierowca będzie mógł w dowolnym momencie wybrać, czy sam chce prowadzić, czy też powierzyć tę czynność systemowi – wyjaśnia Christian Singer, szef działu systemów i technologii motoryzacyjnych firmy Continental.

W 2016 roku firma planuje wprowadzić do sprzedaży systemy umożliwiające częściowo zautomatyzowane prowadzenie pojazdu. Rozwiązania radzące sobie ze skomplikowanymi scenariuszami drogowymi powinny być gotowe w 2020 roku, a pełna automatyzacja prowadzenia seryjnie produkowanych pojazdów stanie się możliwa w 2025 roku.

automated_2