CONTINENTAL: DOBRE WYNIKI W RANKINGU ZIMÓWEK

Opony zimowe ContiWinterContact TS 800 i ContiWinterContact TS 830 zajęły miejsca na najwyższym stopniu podium w najnowszym rankingu ADAC. Continental, który jako pierwszy wprowadził do swojej oferty opony na zimę – M+S, od lat dostarcza na rynek ogumienie zimowe w najpopularniejszych rozmiarach. W testach niemieckiego automobilklubu sprawdzono 30 modeli opon do samochodów kompaktowych, subkompaktowych oraz klasy średniej.

Continental, który w tym roku obchodzi 140- lecie istnienia i 100- lecie obecności w Polsce potwierdził, że jego opony zimowe w rozmiarach 175/65 R 14 i 195/65 R 15 są wysokiej klasy. W testach przeprowadzonych przez automobilistów niemieckich ADAC, austriackich ÖAMTC i szwajcarskich TCS oraz przez specjalistów berlińskiego Instytutu Konsumenta „Stiftung Warentest” ContiWinterContact TS 800 okazała się najlepszą w kategorii jazdy po śniegu oraz mokrej nawierzchni, a także pod względem zużycia paliwa.

Bardzo dobrze spisał się również bieżnik ContiWinterContact TS 830, który w testach opon w rozmiarze – 195/65 R 15 uzyskał wysokie oceny we wszystkich kategoriach związanych z bezpieczeństwem. Z kolei model Speed-Grip 2 – nowość w ofercie marki Semperit, otrzymał najwyższą notę “dobre” w kategorii opon przeznaczonych dla samochodów kompaktowych i średniej wielkości. Eksperci docenili również jakość opon zimowych takich marek jak: Uniroyal i Barum, należących do Continental.

– Wielu kierowców decydując się na wymianę opon zimowych na nowe zastanawia się, jaki model będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Głownie z myślą o nich ADAC przygotowuje co roku swój ranking „zimówek”, który ma za zadanie ułatwić im wybór. Tym bardziej cieszą nas wysokie oceny naszych bieżników zimowych, które niezmiennie od lat zwyciężają w testach opon. Kierowcy, wybierając ogumienie z naszej oferty mogą być pewni, że otrzymali produkt najwyższej jakości, który dowiódł swojej przydatności w praktyce – powiedział Jacek Młodawski, Customer Service Manager Continental.

Eksperci Continental zalecają, aby wymienić zimowe opony na nowe, gdy grubość bieżnika spadnie poniżej 4 mm oraz wiek opony przekroczy 10 lat. Należy również pamiętać
o wcześniejszym zamówieniu opon w serwisach, ponieważ kierowcy, którzy będą czekali do pierwszych mrozów i opadów śniegu mogą mieć problemy z szybką wymianą opon na nowe. Continental prognozuje utrzymanie się popytu na nowe opony na podobnym poziomie, co w zeszłym roku, w którym brakło ogumienia w najpopularniejszych rozmiarach.

Ponadto wciąż zbyt wielu kierowców zaskakiwanych jest przez zimę z letnim ogumieniem na kołach, które w ujemnej temperaturze nie gwarantuje bezpieczeństwa nawet na suchej nawierzchni.