CONTINENTAL: LETNIA OPONA MARKI NAJLEPSZA W TEŚCIE

Continent-t1

Opona Continental ContiPremiumContact 5 zajęła pierwsze miejsce w tegorocznym teście opon Ultimate przeprowadzanym przez Auto Express – najpopularniejszy tygodnik motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii.

Opona pokonała dziesięciu czołowych konkurentów. Porównywane było ogumienie letnie w rozmiarze 205/55R16.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

O zwycięstwie zdecydowały przede wszystkim najlepsze właściwości podczas jazdy na suchej i mokrej nawierzchni oraz hamowania na mokrej nawierzchni.

– Jesteśmy dumni z tego, że nasza ContiPremiumContact 5 zdobyła pierwsze miejsce w tak prestiżowym teście opon letnich. To wyróżnienie podkreśla nasze nieustające dążenie do opracowywania coraz lepszych technologii zwiększających bezpieczeństwo jazdy – powiedział Scott Benbow, Product Marketing Manager w Continental.

Continent-t2

Jedna z dziesięciu

Warunkiem zdobycia pierwszego miejsca w testach opon Auto Express jest zajęcie wysokich pozycji we wszystkich kategoriach testowych. Jak pokazały wyniki testu Ultimate 2017 takim modelem jest właśnie opona ContiPremiumContact 5, która charakteryzuje się zwrotnością umożliwiającą całkowitą kontrolę pojazdu na zakrętach zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach.

W teście wykazała najkrótszą drogą hamowania na mokrych nawierzchniach. Ponadto, model może pochwalić się bardzo dobrymi osiągami, niskim poziomem hałasu oraz wysokim komfortem jazdy.

Od wielu lat testy ogumienia letniego przeprowadzane przez magazyn Auto Express stanowią jeden z najlepszych wyznaczników jakości opon oraz ich realnych właściwości. Nagradzane modele zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa i odpowiednie osiągi oraz odznaczają się także atrakcyjnym wzornictwem.

W branży motoryzacyjnej są postrzegane jako wyznacznik jakości, dający kierowcom pewność przy wyborze nowych opon letnich.