CONTINENTAL: NOWA OPONA DLA BRANŻY BUDOWLANEJ

Conti_Constr1

Continental rozpoczął produkcję opon Conti CrossTrac klasy premium przeznaczonych do najtrudniejszych zastosowań budowlanych, zarówno na drogach utwardzanych, jak i w terenie.

Nowa linia łączy wytrzymałość, trwałość i trakcję w terenie oraz optymalne parametry użytkowe na drodze.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

OPONY


 

Transport na plac budowy i z placu budowy stanowi duże wyzwanie dla kierowców oraz maszyn. W trudnych warunkach wytrzymałość i trakcja to podstawowe cechy opon, które mają kluczowe znaczenie w zastosowaniach budowlanych. Jednak bieżnik z szerokimi rowkami, zoptymalizowany pod kątem uzyskania jak najlepszej przyczepności w terenie, powoduje szybsze i większe zużywanie się opony na suchych utwardzonych nawierzchniach. Rozwiązaniem tego problemu jest opracowana przez dział badawczo- rozwojowy Continental w Hanowerze nowa linia opon Conti CrossTrac.

– Nowe opony Conti CrossTrac stanowią idealne uzupełnienie szerokiej oferty ogumienia dla branży budowlanej. Te opony łączą najlepsze cechy dwóch światów – są wytrzymałe i niezawodne na placu budowy oraz oferują maksymalny przebieg, doskonałą trwałość i płynne prowadzenie na drodze – powiedział Constantin Batsch, Continental Vice President Truck Tyres Replacement EMEA.

Conti_Constr2

Wzór bieżnika i najnowocześniejsze mieszanki zastosowane w nowych oponach zapewniają równowagę pomiędzy wydajnością na nawierzchniach nieutwardzonych i utwardzonych, a przy tym wytrzymałość oraz odporność na odpryski, wykruszenia i przecięcia. Wszystko po to, aby spełnić wymagania sektora budowlanego, zachowując kluczowe właściwości użytkowe opon drogowych i terenowych.

W ofercie Conti CrossTrac w 2018 rok dostępne będą następujące rozmiary:

Conti_Constr3

Wybrane opony nowej serii Conti CrossTrac są fabrycznie wyposażone w zintegrowane czujniki monitorujące ciśnienie i temperaturę opon. Informacje te są przekazywane w czasie rzeczywistym do systemów monitorowania stanu ogumienia ContiPressureCheck i ContiConnect.

Dodatkowo wybrane rozmiary opon będą dostępne w usłudze ContiRe, czyli bieżnikowania na gorąco. Jest to proces przebiegający analogicznie do produkcji nowych opon – stosowane są w nim te same profile bieżnika oraz mieszanki gumowe. W ten sposób nadaje się im nowe życie przy zachowaniu wysokich parametrów użytkowych.

Conti_Constr4

Seria opon Conti CrossTrac jest uzupełnieniem kompleksowej oferty rozwiązań, produktów i usług oferowanych przez Continental dla przemysłu budowlanego.