CONTINENTAL: OPONY MARKI W OFERCIE AUDI

Audi A3 Limousine

Audi wybrało letnie opony Continental do modeli A3, A6 Allroad, A7, A8 i RS6 Quattro. Koncern motoryzacyjny z Ingolstadt stawia na sportowe ogumienie o wysokim marginesie bezpieczeństwa.

Continental uzyskał ostatnio całą serię akredytacji od Audi. Letnie opony z serii ContiSportContact 5 będą montowane w samochodach serii A3 oraz we flagowym produkcie koncernu z Ingolstadt – A8. Ponadto, już niebawem modele A6, A6 Allroad, A7 i RS6 Quattro producent wyposaży w sportowe ogumienie ContiSportContact 5 P. Obie opony zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o samochodach ze sportowym charakterem i mocnym silnikiem.


Zobacz także:
OPONY


Opony będą oferowane w rozmiarach dostosowanych do różnej wielkości felg – od 19 do 21 cali. Początkowo, Audi będzie montować fabrycznie już wyprodukowane opony Continental, a w przyszłości wprowadzi do sprzedaży ogumienie opatrzone znakiem „AO” (Audi Original Parts).

Dla modeli A6, A7 i RS6 Quattro, producent wybrał opony ContiSportContact 5 P w rozmiarach 255/40 R 19, 235/35 R 19 i 285/30 R 21. Dla modeli A8 i A6 Allroad natomiast zdecydowano się na opony ContiSportContact 5 w rozmiarach 255/45 R19 i 255/40 R20.

Decyzja Audi potwierdza pozycję firmy Continental jako europejskiego lidera segmentu fabrycznie montowanych opon do samochodów pasażerskich. Firma z Hanoweru posiada ponad trzydziestoprocentowy udział w rynku.

Oprócz opon sportowych, Continental produkuje ogumienie do samochodów ze wszystkich segmentów rynku, włącznie z oponami o niskich oporach toczenia i specjalnie dostosowanymi do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych.

Co 2_ntiSportContact 5P