CONTINENTAL: PRZEGLĄDARKA ETYKIET UE

Klienci zainteresowani ofertą Continental, dzięki internetowej Przeglądarce Etykiet UE, mogą zapoznać się z oznaczeniami jakie uzyskały wszystkie produkty firmy w ramach europejskiego obowiązku etykietowania opon.

Przeglądarka dostępna jest w 22 językach na stronie internetowej opon ciężarowych marki Continental: www.continental-truck-tires.pl.

Od 1 listopada 2012 r. opony do samochodów ciężarowych sprzedawane w państwach Unii Europejskiej muszą zawierać informacje o ocenach jakie uzyskały w każdej z trzech kategorii – hamowanie na mokrym, opór toczenia, emisja hałasu. Dzięki nowej przeglądarce osoby zainteresowane produktami Continental będą mogły zapoznać się z parametrami wszystkich opon z oferty firmy. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie bieżników według rozmiarów, profilu, osi pojazdu oraz indeksów nośności i prędkości. Po wybraniu interesujących nas paramentów przeglądarka wyświetli odpowiednią etykietę przyznaną danemu modelowi opony.

– Dzięki internetowej Przeglądarce Etykiet, nasi klienci będą mogli łatwo i szybko porównać produkty z naszej oferty pod kątem trzech podstawowych parametrów mających wpływ na środowisko oraz na bezpieczeństwo. Unijne etykiety nie uwzględniają jednak wszystkich parametrów, które powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze opony. Jeżeli zależy nam na dobraniu ogumienia odpowiadającego naszym potrzebom, powinniśmy uwzględnić takie właściwości bieżnika jak: trwałość, trakcja na różnych rodzajach nawierzchni, przyczepność na suchej nawierzchni i wiele innych, które wpływają na całkowity koszt jazdy. Decydując się na zakup opon, na przykład o najniższych oporach toczenia musimy pamiętać, że mogą się one charakteryzowały zmniejszonymi przebiegami i wydłużoną drogą hamowania na mokrej nawierzchni. Opór toczenia mniejszy o 1 to 4-6 procent krótszy przebieg – powiedział Marcin Cywiński, Continental Opony Polska.